www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Ne, 01/24/2016 - 11:48
Ve Španělsku se odehrála při tréninku předního týmu Giant Alpecin tragédie. Řidička z Británie jela po špatné straně silnice a čelně se srazila se šesticí trénujících cyklistů. Ti neměli šanci a skončili s různými zraněními v nemocnici. Řidička nejela sice nijak rychle, ale přesto byl náraz do nechráněných cyklistů zničující. Dva jsou ve vážném stavu
Fotografie rozházených kol po nehodě, která se objevila na twitru, mluví za vše. Mezi zraněnými je i hvězda John Degenkolb, dalšími postiženými jsou Warren Barguil, Chad Haga, Fredrik Ludvigsson, Ramon Sinkeldam a Max Walscheid. „Celý tým je v šoku. Řešíme některé vážné problémy, zároveň si ale uvědomujeme, jaké štěstí jsme měli. Všichni jsou při vědomí a ve stabilizovaném stavu,“ uvedl otřesený lékař týmu Giant Alpecin, Anko Boelens.
Vážně zraněným je hvězda týmu, německý špičkový závodník, John Degenkolb. Lékaři se snaží zachránit jeho prst. Sám závodník se ozval na svém profilu na facebooku. „Daří se mi jakž takž dobře. Rány na stehně, ruce a ústech mi šili v narkóze a teď jsem v sanitce na cestě do Valencie, do větší nemocnice. Tam mi budou zachraňovat ukazováček na ledě ruce. Z ruky mi akorát visel,“ popsal svá zranění německý závodník.
Další cyklisté utrpěli otřesy mozku, zlomeniny a hlavně jsou po celém těle potlučení. Například francouzský jezdec Warren Barguil má zlomenou člunkovou kost.
Giant  Alpecin
Foto zdroj: twiter.com/@informacion_es