www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Pá, 11/10/2017 - 08:14

Každý vodoměr má svou životnost. Je cejchován a cejch rozhodně nevydrží věčně. Jestliže tato doba uplyne, nezbývá nic jiného než vodoměr vyměnit. Mnohdy je zapotřebí učinit tak dříve, jelikož starý model již nemusí odpovídat požadavkům a rozhodně nebude neovlivnitelný zvenčí. Moderní vodoměry nové generace jsou mnohem kvalitnější a přesnější. Hodí se prakticky do jakéhokoli v domu, optimální jsou především v budovách s větším množstvím bytových jednotek.

Podle čeho vybírat bytový vodoměr?

Aspektů této nelehké volby existuje hned několik. Bytové vodoměry je třeba vybírat hlavně podle přesnosti měření, celkové odolnosti, míry teplotního rozsahu a přítomnosti několika bezpečnostních prvků. V dobách dřívějších byly přesnost a citlivost rozčleněny do třech skupin A, B a C. Dnes je zapotřebí si přesně prohlédnout typový list zařízení, v němž jsou hodnoty jasně zaznamenány. Na přesnost měření vodoměru má vliv i jeho poloha. Obecně se hovoří o tom, že vertikálně ukotvené vodoměry jsou méně přesné. Teplotní rozsah pro měření teplé vody by neměl být nižší než 70 stupňů Celsia.

Bezpečnost měření

Zfalšovat lze v současnosti skoro všechno včetně měření spotřeby vody. Vy byste v bytovém domě zcela jistě neradi platili něco navíc za sousedy. I proto se vyplatí koupě bytových vodoměrů disponujících antimagnetickou odolností. Právě magnetem se totiž nejčastěji ovlivňoval výsledek měření. Dále byste neměli zapomenout na bezpečnostní prvky typu ochrany proti přetočení ciferníku a plomby.

Nejnovější vodoměry

Mezi vodoměry nové generace patří především mokroběžný a rádiový. Jedná se o modely, jež jsou maximálně rezistentní vůči různým nekalým činnostem nepoctivých majitelů. Ovlivnění počitadla je u nich prakticky nemožné. Není problém opatřit konkrétní typ i rádiovým ovladačem pro řešení odpočtu na dálku. Profesionální instalace vodoměrů tohoto charakteru vám zaručí naprostou přesnost měření.

 

reklama: