www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Pá, 07/28/2017 - 05:20

Nejen do malých bytů se hodí posuvné dveře. Mají spoustu výhod, díky nimž poptávka po nich stoupá. Nechte se inspirovat a přečtěte si, jaké typy posuvných dveří jsou vůbec k sehnání a zda by se hodily také do vašeho domova.

Zatímco jedni je milují, další nešetří kritikou. Celkový dojem je většinou způsoben tím, jak kvalitní provedení si pořídíte.

Co riskujete s podezřele levnými dveřmi?

Levné posuvné dveře jsou vyrobené z méně kvalitních materiálů. Může se pak stát, že budou při posouvání po kolejnici drhnout či budou hlučné. Pravděpodobně nebudou tolik těsnit, jak zvukově, tak teplotně, a z celkového výsledku budete zklamaní. Obraťte se tedy raději na profesionální firmu, jakou je například Grimax, společnost, již lze považovat za ikonu ve světě dveří. Co s posuvnými dveřmi od nich získáte?

Ušetříte místo, budete mít stylový byt a vybudujete bezbariérové prostory

Spousta lidí volí posuvné dveře kvůli místu. Hodí se všude tam, kde by otevírající se křídlo dveří zabíralo příliš prostoru a vy byste se tam pak nemohli hnout. Nutno podotknout, že i tento typ dveří však trochu místa potřebuje. Zejména vyberete-li si dveře do pouzdra, musí se pouzdro vejít do zdi a neobejdete se bez bourání a sekání – s dveřmi do pouzdra je lepší počítat již při stavbě. Pokud bourat nechcete, vhodnou variantou jsou dveře na stěnu.

Velkou výhodou je také snadné otevírání. Kvalitní dveře se po kolejnici posunují skutečně snadno, otevřete je často i dvěma prsty. Otevírání tedy bude daleko jednodušší pro děti, které by ještě nedosáhly na kliku, a pro vozíčkáře. Ti mají zpravidla problém se vymotat s křídlem dveří, u posuvné varianty tato potíž odpadá.

Za zmínku stojí i design. Posuvné dveře mohou být dřevěné, z lamina, prosklené či různě barevné. Stává se tak z nich velmi pěkný designový doplněk a buďte si jistí, že nebudete mít potíže s výběrem typu, který se vám bude líbit.

 

reklama: