www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 09/25/2018 - 08:41

Péče o automobil nekončí pouze jeho zaparkováním na vhodném místě a občasnou kontrolou v servisu. Pokud chcete, aby vám vůz sloužil co nejdéle a zároveň jste jej nemuseli neustále přelakovávat, případně na jeho zevnějšku dělat další nutné kosmetické úpravy, je dobré investovat do autoplachty.

1. Ochrana před špatným počasím

V první řadě kvalitní autoplachta působí jako ochrana vozidla před nepříznivými klimatickými jevy. Stojíte-li s vozem venku, nemáte tedy krytou garáž, plachta jej dokáže chránit před slunečními paprsky, deštěm, sněhem i drobnými prachovými částicemi a pylem. Například sluneční záření dokáže nadělat velkou neplechu na laku, který mnohem rychleji ztrácí svoji původní barvu. Déšť rovněž nemá příznivý účinek, neboť je kyselý a napomáhá korozi vozidla a zrychlení jeho stárnutí.

2. Snížení rizika krádeže

Autoplachta má do jisté míry i bezpečnostní účel. Zloděj se jednoduše do vozidla musí složitěji prodírat, což může způsobit, že jej odcizení předmětů či přímo krádež celého vozidla odradí, protože se obává, že ho někdo v okolí zpozoruje.

Kvalitní autoplachta se pozná především tak, že materiál, z něhož je vyrobena, nepropouští vodu. Zároveň by měla mít i stahovací gumu, díky níž bude s vozidlem náležitě spojena, a nebude tak hrozit její odvanutí v případě, že venku zafouká prudší vítr.

3. Snadné skladování

Pokud máte zájem o spolehlivý produkt z této oblasti, navštivte obchod společnosti Plachty Štěpáník. Firma se specializuje nejen na autoplachty, ale i další krycí materiály, jako jsou stínící sítě apod. Autoplachty od zmíněné firmy mají tu výhodu, že se dají velmi lehce skladovat třeba v kufru automobilu, aniž by v něm zabraly příliš mnoho prostoru. Stejně tak je bez problémů uskladníte v polici v garáži či doma ve sklepě. Při uskladnění po použití stačí plachtu důkladně očistit a sbalit.

reklama: