www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 01/23/2019 - 15:03

Zkoušeli jste někdy spočítat, kolik kousků oblečení máte ve svém šatníku? Existuje výzkum, který říká, že v minimalistickém šatníku postačí mít zhruba 30 kusů oblečení. Zkuste si vytřídit šatník tak, aby vám zůstalo jen kombinovatelné a funkční oblečení, se kterým můžete mít stále svůj osobitý styl.

Recyklace oblečení

Nebojte se recyklace oblečení a zbavte se oblečení, které opravdu nepotřebujete. Jednoduchým krokem, jak svůj šatník pročistit opravdu rychle a účinně, je vyskládání veškerého oblečení například na postel. Poté projděte kus po kuse a proberte šatník tak, abyste věděli, co přesně v něm máte.

Odložte si oblečení, které je vám malé, velké nebo jej nenosíte a vyberte kousky, které chcete dát pryč. Na druhou stranu si dejte oblečení, které si chcete nechat a postupně z něj odebírejte, až se dostanete na zmíněných 30 kusů.

Finanční úleva

Zmenšení šatníku je příjemnou úlevou, a to hlavně finanční. Zkuste si spočítat, kolik peněz jste utratili za oblečení za měsíc, na jakou částku to vychází ročně a jak moc nákup oblečení zasahuje do vašeho rozpočtu. Pokud budete mít 30 kvalitních kousků oblečení, věřte, že výrazně ušetříte. Peníze si pak můžete užít jinak, nebo obnošené a starší kousky oblečení vyměnit za nové. Nebojte se napsat si seznam, jaké oblečení ve svém šatníku rozhodně chcete a potřebujete.

Osobitý styl

Po výběru 30 kusů oblečení, zbývající odneste k recyklaci textilu a vložte do textilního kontejneru. Podpoříte nejen životní prostředí, ale také pomůžete neziskovým organizacím, charitě a dalším organizacím, které pomáhají druhým.

Při volbě důležitých kusů oblečení myslete na svůj styl, na svou profesi a na své koníčky. Všechny kousky oblečení by se měly dát lehce kombinovat a vzájemně by se měly doplňovat.

Jaké oblečení nesmí chybět

V dámském šatníku by rozhodně neměly chybět šaty, jedny mohou být společenské, druhé na běžné nošení. Dále pak kvalitní trička, s krátkým i s dlouhým rukávem. Skvěle vám poslouží kardigan a kožená bunda. Doplnit šatník můžete kabátem, zapomenout byste neměli na padnoucí džíny, společenské kalhoty a případně také kostýmek. Při výběru oblečení myslete také na kvalitní materiál, padnoucí střihy a barvy, které se vám budou dobře kombinovat.

Výhody 30 kusů

Největší výhodou zmenšení šatníku a recyklace oblečení, je jednoduchost v oblékání, minimalistická elegance a snadné cestování, balení oblečení a také prostor a místo ve skříni, v šatníku. Nebojte se, že pokud objevíte zajímavý kousek oblečení, že byste si jej nesměli koupit, zkuste však, při koupi nového oblečení, opět stávající vyřadit a recyklovat.

Náš tip: K recyklaci využívejte speciální oranžové kontejnery společnosti Potex, které jsou vytvořeny konkrétně pro tyto účely. Oblečení, které do něj vložíte, následně putuje na dobročinné účely.

 

reklama: