www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 12/11/2019 - 22:32

Připravit perfektní dort není nic složitého, ale musíte mít dobré vybavení a ingredience. V článku najdete 4 rady a doporučení na vybavení, které vám může výrazně pomoci a často jde o tajemství úžasných výtvorů jiných cukrářů. Velkou výhodou je, že vše uvedené zakoupíte pohodlně z domova díky možnostem internetu.

Pořádná forma

Rekreační i profesionální cukráři nedají dopustit na kvalitní formu. Pořádná forma na bábovku či dort může být nerezová i silikonová. Z tohoto materiálu se vyrábí hlavně menší formičky a základní výhodou je přirozeně nepřilnavost, takže není zapotřebí tak pečlivé vymazávání.

Potahovací hmota a dekorace

Výsledný vzhled dortu závisí na schopnosti dekorování. Oblíbené je zdobení krémem, ale uplatňuje se také potahovací hmota na dort. Ta může mít různé barvy a poměrně jednoduše promění obyčejný dort v hotové umělecké dílo. Následně stačí přidat například marcipánové dekorace či jedlý papír s originálním potiskem a designový cukrářský zážitek je na světě.

Kvalitní suroviny

Dort, bábovka, makronky, muffiny i další zákusky musí především dobře chutnat. Aby se to povedlo, je potřeba mít osvědčený recept a použít vhodné suroviny. Pro pořádnou čokoládovou příchuť se hodí kvalitní kakao. Efektního zdobení zase dosáhnete s předpřipravenou citronovou polevou o vhodné konzistenci.

Pořiďte si další pomůcky a potřeby pro cukráře

Pokud to s pečením myslíte vážně a pravidelně připravujete sladké pohoštění pro členy rodiny a známé, je dobré vybavit se několik šikovnými pomůckami. Cukrářské potřeby zakoupíte v kamenných obchodech, ale ještě širší výběr najdete na specializovaném internetovém obchodě. Udělejte si seznam, co vše by se vám mohlo hodit, a pusťte se do nakupování. Uvidíte, že se správným vybavením posunete své cukrářské umění na novou úroveň.

cukrářské potřeby

reklama: