www.katedrala.cz


Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 06/26/2019 - 15:05

Letní sezóna a s ní spojené grilování jsou v plném proudu. Pokud pořádáte akci s přáteli, nebo se chystáte grilovat s rodinou na zahradě, využijte rady, které vám grilování ulehčí a přípravu chutných pokrmů urychlí. Inspirujte se a naplánujte si zábavnou akci se svými blízkými.

1) Správný gril

Pro snadnější a rychlejší grilování si pořiďte kvalitní gril. Vyberte si takový, který bude splňovat všechny vaše požadavky. Pokud rádi grilujete i na cestách a jezdíte kempovat, tak se zajímejte o přenosný gril, který pohodlně složíte do auta a můžete jej tak vždy vozit s sebou.

2) Čím zatopit

Při rozdělávání ohně si můžete vybrat dřevo nebo dřevěné uhlí. Skvěle se hodí také dřevěné brikety a pelety, které slouží v zimě k topení v kotli. Jedno balení briket můžete mít vždy přichystané u grilu a jednoduše s nimi rozděláte oheň téměř kdekoliv.

3) Kuchyňské pomůcky

Nezapomeňte na obracečky na maso nebo kovové nástroje na grilování zeleniny, případně ryb. Stačí, když do takové kovové obracečky zeleninu nebo rybu vložíte, zaklapnete zámek, a poté už jen pohodlně otáčíte.

4) Jednoduché recepty

Na grilování vám postačí jednoduché recepty, které můžete různě obměňovat. Ať už si vyberete maso naložené do marinády nebo zeleninový, případně kombinovaný špíz, tak vaší fantazii se meze nekladou.

5) Vychytávky na grilování

Mezi další vychytávky patří různé misky, talířky a kuchyňské nádobí, které vám grilování ulehčí a s ním i přípravu pokrmů. Pokud se nechcete zabývat špinavým nádobím, můžete klidně grilované dobroty servírovat na plastových nebo papírových talířích, které následně vyhodíte do koše.

6) Ekologické palivo

Výhodou grilování na dřevěném uhlí nebo briketách je ochrana životního prostředí. Dřevěné brikety jsou ekologické palivo, kdy můžete vzniklý popel použít například pro hnojení zahrady.

7) Péče o gril

Nezapomínejte gril pravidelně umývat a čistit. Tím prodloužíte jeho životnost a zamezíte tomu, že bude jídlo na grilu ulpívat a následně vám zničí přípravu dalšího chodu.

8) Vhodný prostor

Při grilování si vyhraďte na zahradě vhodný prostor, který bude krytý a jeho součástí může být i posezení. Gril můžete umístit také na zimní zahradu, na terasu nebo na balkon.

reklama: