www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Pá, 11/27/2020 - 18:48
S největší pravděpodobností si myslíte, že jde jen o žert. Pravda je však taková, že je to realita - jak informoval portál LadBible, jisté polské fitness centrum se skutečně změnilo na kostel, aby mohlo pro své klienty nechat dveře otevřené i při zpřísněných protipandemických opatřeních.

Byznys plán, jaký se jen tak nevidí

Co se týče denního nárůstku lidí nakažených koronavirus, Polsko na tom není zrovna nejlépe - právě naopak. Situace se zde rapidně zhoršuje, a polský premiér Mateusz Morawiecki proto před několika dny nařídil okamžité zavření fitness center, plováren i aqua parků. Jisté fitness centrum v Krakově však mělo evidentně zcela jiné plány, o které se podělilo ve svém statusu na Facebooku.Manažerka tohoto fitness centra, Marta Jamrozy, fanoušky informovala o tom, že jejich fitness centrum bylo překlasifikovány na "Církev zdravého těla", zatímco samotné prostory boliredefinované na "obchod", do kterého si lidé mohou klidně přijít "otestovat" stroje na cvičení.

Skutečně nejde o žert

Pokud stále čekáte na to, že mělo jít jen o nějaké vtipné promo fitness centra, které sloužilo ke zvýšení jeho návštěvnosti po znovuotevření, musíme tě vyvést z omylu - toto krakovské fitko to myslí opravdu smrtelně vážně. Tak trochu totiž "zneužili" fakt, že kostely mohou být otevřené, a tak se rozhodli vydávat se za církevní sdružení.Tento krok samozřejmě vyvolal obrovskou vlnu diskusí. Jedna skupina se tohoto rozhodnutí zastává, jiní to zas odsuzují. Velmi kriticky se na svém Twitteru vyjádřil i polský ministr zdravotnictví, Adam Niedzielski, který tento krok označil za extrémně sobecký. Upozorňuje také na to, že takové chování je velmi nezodpovědné, a ohrožuje zdraví lidí. Fitness centrum se však hájí tím, že jinou možnost neměli, a pokud by k tomuto kroku nepřistoupily, jednoduše by zkrachovaly. Ať už se přidáš na kteroukoli stranu, jisté je, že dávka vynalézavosti polským podnikatelem určitě nechybí.

reklama: