www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 07/14/2021 - 02:26

Zlaté mléko je vysoce výživný ájurvédský nápoj pro zdraví, lepší spánek i dostatek energie. Jeho příprava je přitom velmi jednoduchá a pít ho může každý. I ten, kdo má alergii na mléko nebo dodržuje rostlinnou stravu.

Zlaté mléko můžete znát také pod názvem kurkumové mléko. Jde o tradiční indický nápoj, který si v poslední době získává popularitu i v západních kulturách. Zlaté latté či kurkumové latté se dá pořídit v mnoha obchodech.

Tento zlatavý nápoj se vyrábí smícháním horkého kravského mléka s kurkumou a dalším kořením, konkrétně skořicí, zázvorem a pepřem. Alternativně se dá zlaté mléko připravit i v rostlinné variantě s mlékem ořechovým (mandlovým, kešu), kokosovým, sójovým či ovesným.

Zdravotní benefity zlatého mléka

Jednoduchý nápoj má překvapivě mnoho kladných účinků na zdraví a organismus. Je nabitý antioxidanty, snižuje záněty a bolesti kloubů, zlepšuje paměť, funkci mozku, ochraňuje před srdečními chorobami, snižuje hladinu cukru v krvi, napomáhá trávení, zlepšuje zdraví kostí a snižuje riziko propuknutí rakoviny.

Zlaté mléko – jak často pít?

Mnozí lidé zlaté mléko pijí před spaním na uklidnění a lepší usnutí, další si dopřávají sklenkur áno. Jednou denně rozhodně stačí. Doporučená je dávka 3-5 g zlatého mléka (směsi pro jeho přípravu) rozmíchaná v 250 ml mléka.

Jak připravit zlaté mléko?

Můžete si ho namíchat sami doma z výše uvedeného koření. Jednodušší však je pořídit si hotovou směs Zlaté mléko kurkuma a vždy jen rozmíchat čajovou lžičku ve sklenici horkého mléka. Směsi jsou připravené podle tradiční ajurvédské receptury, takže si můžete být jistí, že koření je smícháno ve správném poměru. Pokud vám samotné zlaté mléko nebude chutnat, je možné ho dosladit agávovým sirupem, medem či jiným sladidlem dle vlastního výběru.

Na závěr ještě jedna malá zajímavost. Podporuje zlaté mléko hubnutí? Ano, kurkuma totiž zajišťuje rychlejší metabolismus a zahání hlad.

reklama: