www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 07/14/2021 - 02:28

Češi jsou národ cyklistů a mnohdy za své kolo neváhají dát takové peníze, za které by se dalo pořídit i ojeté osobní auto. Málokdo si ho však dokáže dobře chránit. Jste si jistí, že vaše kolo je v bezpečí? I když ho doma schováváte v garáži, určitě ho sem tam necháte někde venku postavené. Právě pro tyto okamžiky je jako dělaný alarm na kolo.

Alarm na kolo neboli GPS lokátor na kolo je vynikajícím pomocníkem nejen pro případ krádeže. Pomůže vám také mít neustálý přehled nad tím, kde se kolo nachází, dokáže vytvářet historii jízd a může přivolat pomoc v případě nehody.

Jednoduché sledovací zařízení

Jako alarm na kolo funguje zařízení REXbike od společnosti REX. Jde o malý a lehký lokátor s hmotností pouze 67 g. Obsahuje pohybový senzor a GPS technologii, která funguje v celé EU – užijete ji tedy i na dovolené.

Ovládání je jednoduché, zvládnete ho přes mobilní aplikaci v telefonu se systémem Android nebo iOS. Zařízení se dobíjí přes miniUSB port, na jedno nabití vydrží 10 dní v režimu jízdy či 14 dní v režimu zabezpečení. Samozřejmostí je vodotěsné provedení, jezdit můžete za každého počasí.

A jak to vlastně funguje?

Když venku zaparkujete kolo, v mobilní aplikaci aktivujete zabezpečení. Pak jste okamžitě upozorněni, jakmile s kolem začne někdo manipulovat. V aplikaci přímo vidíte i polohu kola. Ze zaznamenaných údajů o poloze, rychlosti a nadmořské výšce lze také exportovat trasy do vaší oblíbené sportovní aplikace.

Pokud REXbike náhle zaznamená přerušení pohybu a cyklista se nehlásí, zařízení posílá upozornění nouzovým kontaktům. Přidává samozřejmě i údaj o poloze, takže je pak jednoduché cyklistu najít.

Tohle zabezpečení se určitě vyplatí

Máte pocit, že byste ho neužili v běžném životě? Minimálně na zahraniční cyklistickou dovolenou či nebezpečné sjezdy downhillu by se ale takové zařízení hodilo. REXbike se platí měsíčně a lze platit pouze ty měsíce, kdy ho využíváte, tak mu dejte šanci.

reklama: