www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 06/21/2018 - 20:36

Virtuální měna, která nepodléhá inflaci, nedá se kontrolovat ani se s ní nedá manipulovat – to vše jsou základní vlastnosti bitcoinu. Je tak nejenom vynikajícím investičním finančním nástrojem, ale bitcoinem se dnes již dá pohodlně platit téměř kdekoliv na světě – a to pohodlně a bez nutnosti složitě směňovat peníze.

Česko jako ráj virtuálních měn

V České republice se bitcoinům daří. A to nejenom ve velkých městech, ale také na některých vesnicích a v menších městech. Co vše si za bitcoiny můžete pořídit? Platit s nimi můžete v klasických eshopech, ale zaplatit si jimi můžete i taxislužbu, oběd v restauraci, noc na hotelu či kávu v kavárně. Stačí mít pouze bitcoinovou peněženku a všechny transakce vyřídíte pohodlně přes váš telefon či notebook. O popularitě bitcoinu také svědčí to, že je o platbu kryptoměnami čím dál větší zájem a začínají ji podporovat stále větší procento obchodů a služeb.

Platit lze i v zahraničí

Hlavní výhodou placení bitcoiny v zahraničí je jednoduchost. Všechny nákupy provedete pomocí telefonu a na rozdíl od reálné měny není potřeba za velké poplatky peníze směňovat. Stejně jako v Česku i v jiných zemích je velké množství obchodů a služeb, které bitcoiny podporují a přijímají. V Evropě nezaplatíte bitcoinem pouze v Makedonii. USA, Kanada, Austrálie i Nový Zéland bitcoin legalizovali. V Jižní Americe můžete bitcoinem platit v Brazílii a v Chile. Stejně tak v Japonsku statisíce obchodů akceptují bitcoin. Platit můžete i na dovolené v Hongkongu, Taiwanu, Jižní Koreji či Singapuru. Mnoho zemí, jako jsou Indie, Kazachstán či většina států v Jižní Americe, nemá na platby kryptoměnami ucelený názor, a proto je jejich postoj neutrální. Pokud však plánujete výlet do Ruska, Alžírska, Bolívie či Maroka, dejte si pozor. Zde jsou platby bitcoinem v rozporu se zákonem.

A jakou máte zkušenost s placením bitcoinem vy?

 

reklama: