www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Pá, 11/23/2018 - 23:41

Především v zimním období se nachází bacily takřka na každém kroku. Imunita dostává docela zabrat, a proto je nezbytné nějakým způsobem ji podpořit, což můžete hned několika možnostmi. Dokonce se některé následující tipy promění ve vaše každodenní rituály, což organismus určitě ocení.

Pohyb na čerstvém vzduchu

Bohužel, za onemocnění většinou může, že sliznice a dýchací cesty nedokážou odolat nejrůznějším bakteriím a virům. Právě z tohoto důvodu se doporučují procházky na čerstvém vzduchu, protože jedině tak dojde ke správnému prokrvení sliznic a dýchacích cest. Jakmile člověk sníží svou aktivitu, je více než pravděpodobné, že bude jeho tělo náchylnější na onemocnění, protože v takovém případě klesá i obranyschopnost.

Otužování zlepší krevní oběh

Jakmile se řekne otužování, zřejmě si jako první představíte nahé plavce v napůl zamrznutém rybníku. Přitom otužovat se můžete i jinak, například ve sprše. Stačí střídat teplou a studenou sprchu, čímž je tělo mnohem lépe připraveno na přechod z teplého interiéru do studeného vnějšího prostředí.

péče o vlasy, nehty, kůži

Doplňování vitamínů a minerálů

Organismus se bez vitamínů jednoznačně neobejde. V současné době jsou zelenina a ovoce uměle pěstovány, a proto neobsahují tolik vitamínů jako produkty, které si vypěstujete sami doma. V takovém případě je nezbytné doplnit ještě vitamíny formou doplňků stravy. Vychvalovaným preparátem je GRAVIOLA PLUS, jež přispívá k normální funkci imunitního systému a ochraně buněk před oxidativním stresem. Snižuje zároveň míru únavy a vyčerpání. Stejně tak můžete tělu dopřát OSTROPESTŘEC PLUS ARTYČOK, což jsou kapsle na podporu funkce jater, a tím pádem zlepšují detoxikaci těla. Pokud by byla funkce jater oslabená, projevilo by se to totiž i na oslabeném imunitním systému.

Spánek alespoň 8 hodin denně

Spánek má také vliv na imunitní systém, a proto odborníci doporučují, abyste tělu denně dopřáli 6 až 8 hodin spánku. Zároveň byste neměli podceňovat ani jeho kvalitu, protože během spánku se tělo regeneruje.

reklama: