www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Pá, 04/26/2024 - 11:53

Mnoho povolání žádné speciální oblečení nevyžaduje. Můžete si přijít, v čem chcete. Je to výhoda, nebo ne? Určitě se to nedá říct plošně. Je skvělé mít možnost oblékat se dle vlastních preferencí, na druhou stranu musíte neustále řešit, co na sebe. To třeba takové zdravotní sestřičky nebo lékaři nemusí. Ti mají pracovní oděv jasně daný.

V oblasti zdravotnictví je pracovní oděv vyžadován nejen kvůli praktičnosti, ale také z důvodu sterility. Je třeba přijít do práce a převléknout se. Nikdo vám ale nenařizuje, jak přesně by mělo vaše oblečení vypadat. Není třeba se držet nudné bílé, nemocniční zelené nebo modré. Ty v mnoha lidech vyvolávají hrůzu už jen při pohledu. Co je však třeba řešit, je pohodlí.

Zdraví nohou je prvořadé

Pracovníci ve zdravotnictví jsou často celý den na nohou, proto začněme od bot. Naprosto nevhodné je nosit uzavřenou obuv. Na 12hodinové směně musí noha dýchat, ne být zavřená v botě. V každém případě je nutné mít v práci přezůvky. Zdravotnická pracovní obuv by však měla nohu dobře chránit a dobře na ní držet, tím zabráníte pádům. Velmi oblíbené jsou pantofle, které mají pevnou špičku (zepředu jsou uzavřené) a vzadu mají jen pásek, díky kterému noha dýchá. Pozor si dejte i na podrážku, aby příliš neklouzala.

Oblečení může být veselé

Pokud jde o oblečení, držte se osvědčeného střihu halen, které mají praktické kapsy. Experimentovat však můžete s barvami a potiskem. Zdravotnická halena s potiskem zvířátek je ideální do dětské ordinace. U dospělých pacientů nemusíte být tak infantilní, ale halenou v pastelových barvách určitě nic nepokazíte.

A kde se takové hezké haleny a další zdravotnické oblečení s nápadem dají pořídit? Podívejte se do e-shopu Fomipro, kde se do zaměstnání ve zdravotnictví obléknete od hlavy až k patě včetně obuvi.

reklama: