www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 11/26/2018 - 10:43

V současné době je iPhone označován za jeden z nejlepších smartphonů na trhu. I přes svou velice dobrou pověst se čas od času stane, že vypoví svou službu, protože žádné takové zařízení není nesmrtelné. I když přestane reagovat obrazovka, zobrazí se pouze černá plocha, nemusíte se hned s přístrojem loučit, protože mnohdy stačí udělat pár jednoduchých kroků, abyste ho probudili k životu.

Vynucený restart

První možností je provést vynucený restart, během něhož nepřijdete o žádná data. Přestože je obrazovka černá a nereagují ani tlačítka, nemusíte věšet hlavu, protože i tak můžete vynutit restartování. Záleží samozřejmě na tom, jaký model vlastníte.

U iPhonu 8 a novějších modelů postupujte tak, že stisknete a rychle uvolníte tlačítko pro zesílení hlasitosti, vzápětí stisknete a rychle uvolníte tlačítko pro zeslabení hlasitosti a nakonec stiskněte a podržte boční tlačítko. Vyčkejte, dokud se nezobrazí logo nakousnutého jablka. Pokud se nezobrazí, zřejmě je chyba jinde, ale možná stále nebudete muset navštěvovat iPhone servis.

Pokud máte iPhone 7 či iPhone 7 Plus, tak nucený restart provedete tak, že současně stisknete a podržíte alespoň na 10 sekund boční tlačítko a tlačítko pro zeslabení hlasitosti. Opět počkáte na zobrazení loga Applu.

U iPhonu 6s a starších verzí vynutíte restart podržením tlačítka plochy s horním (respektive bočním) tlačítkem. Po 10 sekundách držení by se mělo zobrazit logo cupertinské společnosti.

Očištění displeje

Ovšem někdy postačí očistit displej, a to klasickým měkkým hadříkem, jenž se používá například na brýle. Jestliže jsou totiž na displeji nečistoty či kapky vody a oleje, tak na dotyk nereaguje, neboť ztratí schopnost rozpoznat váš prst.

Zařízení se zapne, ale zasekne se

Velice často se stává, že se iPhone sice zapne, nicméně spouští se dlouho, případně se během chvíle zobrazí červená anebo modrá obrazovka. V takovém případě se postupuje tak, že iPhone připojíte k počítači a spojíte ho s iTunes. Jakmile iPhone připojíte k iTunes, vynuceně ho restartujte (postup popsaný výše), ale tlačítka držte do té doby, než se zobrazí obrazovka zotavovacího režimu. Vzápětí vám iTunes nabídne, zda chcete zařízení obnovit, či aktualizovat.

Zkuste zařízení nabít

Jestliže výše uvedený návod nefunguje a iPhone stále nereaguje, připojte ho k napájení a nechejte ho alespoň hodinu na nabíječce. Po několika minutách by se měla zobrazit obrazovka nabíjení. Pokud však k zobrazení této obrazovky nedojde ani po hodině nabíjení, zkontrolujte, zda vám vůbec funguje konektor, kabel a napájecí adaptér. V případě, že je všechno správně zapojeno, ale iPhone i přesto neprojevuje známky života, zřejmě se návštěvě servisu nevyhnete.

V tento okamžik je nutná odborná oprava iPhone, na kterou se můžete objednat v idirection.cz, kde vám nefunkční displej opraví.

 iphone servis

reklama: