www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 05/11/2021 - 12:10

Je to strom dorůstající výšky až 30 metrů z oblasti jihovýchodní Asie. To znamená například Malajsie, Thajsko, Filipíny apod. Lidé v této části světa sbírají listy tohoto stromu a melou je na jemný prášek. Možná byste rádi věděli k čemu je kratom dobrý. Toto téma je však v ČR tabu ! Jedinné co mohou prodejci u kratomu na svých e-shopech uvádět je, že se jedná o sběratelský předmět. To je vše. Více se o tomto zázraku z džungle říkat nesmí. Myslíte si, že je to vtip ? Ne. Myslíme to naprosto vážně !

Základní dělení kratomu

Velmi obecně řečeno by se dalo říci, že se kratom rozděluje na tři základní barvy. Je to bílý kratom, zelený kratom a červený kratom, potom se můžeme také setkat i s žlutým kratomem, hnědým kratomem nebo zlatým kratomem, dokonce světlo světa spatřil i černý kratom.

Kreatom květ

Výroba jednotlivých barev kratomu

Červený kratom - čerstvě sklizené listy se nejprve napěchují do pytlů, kde se nechávají několi dnů fermentovat, následně se listy usuší a namelou na jemný prášek.

Zelený kratom - čerstvě sklizené listy se nechají usušit a následně se namelou na jemný prášek.

Bílý kratom - je mixem zeleného a trošky červeného kratomu. Červeného je zde jen velmi málo. Správně by se do bílého kratomu měly přidat ještě stonky a žíly z drcených a následně na jemno semletých listů.

kratom list

Pěstování kratomu v ČR

Na mnoha místech českého internetu se dočtete, že pěstování kratomu v našich podmínkách není možné. Není to pravda ! Kratom je akorát velmi náročný na světlo. To znamená, že v zimě je potřeba dopomáhat umělým osvětlením. Co se týká půdy, velmi mu vyhovuje substrát pro běžné pokojové rostliny. Jako hnojivo se skvěle osvědčily obyčejné hnojící tyčinky, které se dají koupit téměř všude. Na co nesmíte delší dobu zapomentou je zalévání. Kratom miluje vodu a je skutečně potřeba jej zalévat každý den.

Kratom

reklama: