www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 09/20/2022 - 15:59

Patříte k milovníkům kávových nápojů a už nechcete zbytečně utrácet za drahou hotovou kávu v restauracích, kavárnách a cukrárnách? Pak vězte, že si své oblíbené pití můžete dopřát v klidu a pohodlí domova, a to klidně v nejvyšší kvalitě. Budete k tomu ale potřebovat nezbytné pomůcky.

Klasická káva

Ještě před pár lety byli Češi zvyklí pít obyčejného „turka“, tedy kávu zalitou horkou vodou. Tento způsob se však již považuje za překonaný. Když už si chcete vytvořit nápoj bez speciálních přístrojů, je vhodné si alespoň koupit pravou nádobu na tureckou kávu, tedy takzvanou džezvu. Příprava nápoje není nikterak náročná, přičemž jeho kvalita vysoce převyšuje typického českého turka.

Kávovary

Kdo si chce doma udělat skutečně precizní kávu, ten si k tomu musí pořídit moderní kávovar. V tomto směru dnes na trhu existuje celá řada domácích variant, jejichž cenové rozpětí se pohybuje už od několika set korun až po desítky tisíc, kdy tyto modely mají nejrůznější funkce navíc a dokážete si díky nim udělat kávový nápoj jakéhokoliv druhu.

Asi nejoblíbenější variantu představuje jednoduchý plnoautomatický kávovar. V něm si kávu připraví každý, zpravidla k tomu stačí udělat jen pár jednoduchých kroků. Nejjednodušší modely pracují na bázi stisku jednoho, maximálně dvou tlačítek.

Specifičtější řešení představuje pákový kávovar. Jedná se o zařízení, s nímž je už přeci jen nutné se nejprve naučit pracovat. Obvykle v sobě má zabudovaný mlýnek, nechybí ani parní tryska pro výrobu mléčné pěny, hodláte-li si dopřát kupříkladu populární espresso. Pro kávovar na pákové bázi je důležité, aby měl nejen dostatečný výkon, ale zároveň má kávu dělat pod určitým tlakem. Například pro zmiňované espresso, někdy laicky označované jako presso, má být tlak alespoň 9 barů. Tohoto parametru si tedy při nákupu nového pákového kávovaru rozhodně důkladně všímejte.

Příslušenství

Zapomenout nelze ani na příslušenství ke kávovaru. Jedná se nejen o hrníčky, ale také karafy, odklepávače kávy, sypátka apod. Výběr ideálně zvažte dle konkrétního modelu a značky kávovaru, který jste si koupili.

 

reklama: