www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, So, 07/17/2021 - 09:31
Není jistě žádnou novinkou, že v létě je pro pleť nejdůležitější právě hydratace. Jak ji ale do pleti dostat co nejvíce a co hrozí, když ji opomeneme?

Klimatizace, mořský vítr i slunce, to vše naši pokožku vysušuje, způsobuje pigmentaci, drobné vrásky a mnohdy vlivem přehnané produkce mazu i nevzhledné pupínky. Přispíváme tomu i bakteriemi, které máme přirozeně na rukách, když si otíráme pot, odhazujeme pramen vlasů, a zánět je na světě.

Vše začíná uvnitř

Zdravá a zářící pokožka na venek jde samozřejmě ruku v ruce s vnitřní péčí. Tedy nezapomínejme pravidelně pít, hlavně neslazený čaj, obyčejnou vodu či jemně perlivou minerálku. Vše v dostatečné míře alespoň dva litry za den. Mysleme také na to, že důležité je dodávat tekutiny průběžně, rozhodně nedohánějme nic večer, kdy zatěžujeme příliš ledviny. Podpořte svůj pitný režim sklenicí vody s citronem v kanceláři na stole či noste láhev vody neustále s sebou.

Ranní ošetření

Ráno po probuzení pleť důkladně vyčistěte a naneste lehký hydratační pleťový krém. Díky opálení není třeba se ani přehnaně líčit, stačí tedy nanést jen lehký make-up či bronzer, který podtrhne vaši přirozenost. Samozřejmostí je, že by měl obsahovat vysoké SPF.

Denní lázně

Pokud si do kabelky přihodíte minerální sprej či osvěžující pleťovou vodu, nemůžete dopřát pleti nic lepšího. Krásně se navíc osvěžíte a třeba citrónová vůně vám zvedne náladu či naopak levandule uklidní mysl.

Večerní zklidnění

Vaše pokožka si zaslouží jen to nejlepší. Po celém dni se jí tedy opravdu věnujte těmi nejlepšími prostředky. Jemně ji vyčistěte, naneste pleťovou hydratační masku a noční krém, který ji přes noc vyživí.

Nezapomínejte věnovat pozornost krku a dekoltu, kde je také kůže velice jemná a náchylná na vrásky či vysušení. Obě tyto části by se měly zařadit, stejně jako obličej, do pravidelné péče.

 

reklama: