www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, So, 01/30/2021 - 01:16

S běžným líčením většinou neexperimentujeme, sázíme na jistotu a používáme stále stejnou kosmetiku. Vyzkoušet i něco nového se však může vyplatit. Během dospívání si snad každá žena prošla obdobím experimentů, různobarevných stínů a rtěnek. V dospělosti už si pak většinou najdeme svůj styl, ve kterém se cítíme dobře a sluší nám, a ten neměníme.

Odlíčení pro zdravou pleť

Dekorativní kosmetiku používáme především pro podtrhnutí svých rysů a zakrytí drobných nedostatků. Při vhodně zvoleném líčení můžeme mít plnější rty, delší řasy nebo sjednocený barevný tón pleti. Vyplatí se tak jednou za čas zkusit i jiný styl líčení, než na který jsme zvyklí, a objevit třeba i nové možnosti nebo trendy, které nám sluší. Prvním krokem k tomu, aby nám to slušelo, je pravidelné čištění pleti a odličování. Každý večer pleť zbavíme všech nečistot, které na ní za den ulpěly, make-upu a částic prachu. Na vyčištěnou pleť pak můžeme nanést výživný krém, který pomůže s regenerací a hydratací přes noc.

Oči i rty

Základem pro líčení je čistá pleť a také sjednocení jejího tónu. Kvalitní make-up dokáže zakrýt únavu i kruhy pod očima a zároveň chránit naši pleť před vlivy počasí nebo nečistotami v ovzduší. Měl by být v tónu, který je co nejpřirozenější a odpovídá odstínu naší pleti, to samé platí i pro pudr. Velmi oblíbené, především na léto, jsou tónovací BB krémy, které mají lehké složení a vyrovnávají tón pleti. Drobné nedostatky pomohou zakrýt korektory. Hluboký pohled nám dodá líčení očí, neobjedeme se bez řasenky, použít můžeme i oční stíny nebo tužku. Zkontrolovat a případně upravit můžeme i obočí a jeho tvar a odstín. Líčení zakončíme rtěnkou nebo leskem na rty, ideální jsou ty s pečujícími složkami.

Právě odstín rtěnky ženy nerady mění. Máme jeden odstín, který používáme každý den, a po jiném se ani nedíváme. Zkuste někdy vyměnit výraznou barvu za neutrální nebo naopak, uvidíte, jak velký rozdíl to může být.

reklama: