www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 09/27/2018 - 00:33

Rozbije se pračka, auto, nefunguje lednice či se objeví jiné neodkladné výdaje a částka na účtu najednou nestačí. Do výplaty je daleko a co teď? Nezbývá než se poohlédnout po možnosti, jak danou situaci vyřešit. Nabízí se například nebankovní úvěr. V článku najdete informace, jak takovou půjčku vybrat a co udělat proto, aby byl celý proces vyřízený co možná nejrychleji.

Na co si dát pozor při výběru správné půjčky?

Každý finanční produkt je lehce odlišný. Lišit se mohou podmínky, výše úrokové sazby, maximální doba splácení a podobně. Všechny tyto proměnné je potřeba brát v úvahu a zvážit je při výběru konkrétní půjčky. Pokud si dáte pozor a věnujete porovnání jednotlivých nabídek čas a úsilí, můžete ve výsledku ušetřit klidně i několik tisíc. Půjčování totiž není zadarmo a ve valné většině případů za úvěr přeplatíte něco navíc v porovnání s půjčenou částkou.

Jedním z klíčových parametrů je úrok. Jeho výše je udávána v procentech z celkové půjčené částky. Čím větší úrok, tím více celkově za půjčku přeplatíte. Částka se ještě zvýší v případě, že si nastavíte splátky na dlouhou dobu, protože úrok se vždy počítá z nesplacené jistiny. Pokud tedy chcete ušetřit, vyberte si půjčku s nízkým úrokem.

Pozor si však dejte na takové úvěry, které sice nabízí nízký úrok, ale na druhou stranu jsou zatíženy poplatky. Výše případných poplatků může být poměrně nepříjemná a ve výsledku tak můžete zaplatit více v porovnání s jiným úvěrem s vyšším úrokem.

Rozmyslete si včasné a řádné splácení

Výběrem vhodného typu půjčky to zdaleka nekončí. Ještě musíte vymyslet, jak online půjčku splatíte. Vytvořte si orientační splátkový kalendář a porovnejte ho s možnostmi svého rozpočtu. Zjistíte, jestli je daný scénář reálný, nebo jestli raději zvolit jinou strategii. Snažte se nepřecenit své síly, ať se zbytečně nedostanete do dluhové pasti, kdy je jeden úvěr řešen dalším, a tak stále dokola.

Sjednání a vyřízení půjčky z pohodlí domova

Máte promyšleno, jakou půjčku si vyberete, a dokonce i to, jak ji budete splácet. Teď přichází na řadu sjednat si smlouvu. Online půjčka má tu výhodu, že je všechno velmi rychlé a jednoduché. Stačí si jednoduše vyplnit formulář o žádosti a odeslat ho se všemi důležitými údaji ke zpracování. Při kladném výsledku získáte úvěr, který vám může být připsán na účet klidně i do druhého dne v závislosti na rychlosti vaší banky. Příkladem snadno dostupné, přehledné a transparentní online půjčky je například CoolCredit. U tohoto poskytovatele si můžete při prvním úvěru půjčit 8 000 korun a při dalším půjčování klidně až 20 000 korun. Maximální doba splatnosti je v tomto případě 30 dnů. Jde tedy o ideální půjčku před výplatou.

reklama: