www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 11/19/2018 - 12:41

Rozbíjí se všechno, a to včetně drahých věcí od prvotřídních značek. I u telefonů Apple se vám může stát, že praskne displej, přestane fungovat Home Button, zlobí napájecí konektor, nechce se načíst SIM karta. Věcí, které se v tom malém elektronickém zařízení mohou pokazit, je spousta. A co pak?

Spousta lidí si řekne, že iPhone servis je drahý, a tak si zkusí pomoct sami. Na YouTube je přece hromada videí, na nichž vypadá oprava iPhone jako hračka. Jenže i když jste šikovní, může se vyskytnout problém. Čtěte příběh ze života.

Neúspěšná domácí výměna baterie v iPhone 5S

Mému starému iPhonu 5S už baterie nevydržela příliš dlouho. Jinak ovšem sloužil dobře, a tak jsem se místo koupě nového rozhodl pro výměnu baterie. Objednal jsem si novou baterii z jednoho velkého českého obchodu s elektronikou a pustil se do výměny podle videa na YouTube. Vše probíhalo v pořádku, dokud jsem se nesnažil vypáčit pevně držící starou baterii šroubovákem. Baterku se mi povedlo propíchnout, začalo se z ní kouřit, a dokonce vyšlehl i malý plamen.

Vyděšení v tu chvíli je tedy prvním důvodem, proč příště oslovím Apple servis. Výměna však měla dohru. Vše se nakonec povedlo, telefon s novou baterií fungoval asi čtyři měsíce. Pak se najednou začal vzdouvat displej – baterie se nafukovala. Nebyla to moje chyba, spíš prodejce, od nějž jsem baterku koupil. Reklamovali mi ji, jenže já jsem v tu chvíli nemohl čekat měsíc na novou. A tak jsem si nakonec stejně musel koupit novější iPhone.

V servisu by se tohle nestalo

Co se týče propíchnutí baterie, k tomu by v servisu určitě nedošlo. Zkušení odborníci ví jak na to a jistě by neudělali takovou školáckou chybu jako já. A vzdouvající se baterie? Tohle servis neovlivní, můžete narazit na vadný kus. Jenže kdybyste si nechali baterku vyměnit v servisu, mohli byste tam dorazit a na počkání by vám ji vyměnili. Nemuseli byste si kvůli měsíční reklamační lhůtě pořizovat nový telefon. Takže já už jdu příště jedině k odborníkům a využiju iphoneservis. Dostal jsem doporučení využít příště pomoci v Appleguru. Kamarád tam byl velmi spokojen.

reklama: