www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 08/02/2016 - 13:28

Aby lidské tělo fungovalo co nejlépe v rámci svých možností, je třeba ho pravidelně posilovat a protahovat. Největší problémy s tím mají lidé staršího věku a také ti, kteří se musí vrátit zpět do života po těžkém úrazu. V obou případech je nezbytně nutné tělo stimulovat a cvičit opatrně. Lékaři posílají pacienty do rehabilitačních ústavů nebo lázní, ovšem několikatýdenní pobyt mnohdy nestačí. Pro seniory i všechny ostatní je řešením, když si domů pořídí vlastní rehabilitační přístroj, který pomáhá tělo rozhýbat pomocí simulace pohybu jízdy na kole. Jak přesně funguje a v jakých situacích nejlépe pomůže?

Pohybové přístroje Thera-Trainer zapojují ruce i nohy

Velmi často lidé potřebují zlepšit činnost končetin, právě pro tento druh pohybu jsouThera-Trainer přístroje Thera-Trainer určeny. Jsou zkonstruovány tak, že simulují pohyb jízdy na kole. Prodává se například základní model motomed Thera-Trainer® mobi 540. Jedná se o menší rehabilitační přístroj o rozměrech 50 x 46 x 43 cm, který umožňuje aktivní (s využitím vlastní síly) i pasivní (s využitím síly elektromotoru) cvičení. Díky pasivnímu pohybu je přístroj vhodný i pro ochrnuté osoby. Je možné používat dva typy nástavce pro cvičení nohou i rukou. Výhodou je, že přístroj lze přenášet. Prodává se také profesionální pohybový přístroj Thera-Trainer® tigo 502, který má větší konstrukci, která tvarem připomíná kolo.

Jaký efekt má cvičení na přístrojích Thera-Trainer?

Jízda na kole je pohyb, při kterém se perfektně protáhnou svaly na končetinách a současně dochází k jejich posílení. Při cvičení navíc dochází k aktivaci a posilování celého kardiovaskulárního systému a také k povzbuzení látkové výměny. Při pravidelném cvičení se tělo posílí a bude lépe fungovat, což celkově usnadní život.

Proč si pořídit přístroj domů?

Budete-li mít doma přístroj, nebudete se muset zabývat dojížděním na rehabilitaci. Navíc budete moci cvičit v každém počasí a kdykoliv se vám bude chtít. Bude jen na vás, jakou dávku cvičení si nastavíte. Vždy je dobré míru zátěže konzultovat s rehabilitačním pracovníkem a s lékařem. Je třeba pamatovat na to, že příliš velká zátěž by mohla být na škodu. Oba výše zmíněné pohybové přístroje si prohlédněte na wellea.cz.

 

reklama: