www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Ne, 01/16/2022 - 00:10

Časomíra je pro dnešního člověka extrémně důležitá. V práci, na schůzce nebo třeba u lékaře musíme být obvykle v určitou hodinu, a když se zpozdíme, většinou to má neblahé následky. Sledovat čas v současnosti můžete úplně bez problému, třeba i díky dřevěným hodinkám.

Návrat k přírodě

Moderní technologie dnes vládnou světu. V současnosti musí být snad cokoliv, co vyjede z továrny, SMART a mít miliony funkcí. Nic proti tomu, technologický postup asi nejde jen tak zastavit, nicméně ne všechno musí být digitální. Dobrým příkladem za všechny jsou dřevěné hodinky.

Mnoho lidí už časomíru na ruce nenosí, mají mobilní telefon, a když už ano, obvykle se jedná buďto o multifunkční náramek, případně rovnou o chytré hodinky, ze kterých je možné dokonce i volat.

Pokud ovšem toužíte po něčem principiálně prostším, nicméně stále sofistikovaném, hodinky ze dřeva by se vám mohly zalíbit. A když ne vám, tak možná některému z vašich přítel či rodinných příslušníků. Jde totiž mimo jiné i skvělý dárek k mnoha příležitostem.

Vypadají k světu

I když se zdá, že dámské a pánské dřevěné hodinky jsou tak trochu úkrokem stranou, není to tak úplně pravda. Jde o stylovou časomíru, která se vyznačuje vkusným přírodním designem kombinovaným s technologickou precizností.

Kvalitní přístroje, jako jsou kupříkladu hodinky Woowa, jsou při správném nastavení na vteřinu přesné a zároveň se mohou pochlubit dlouhou životností. Zrovna toto je vlastnost, kterou se moderní časomíry plné digitálních serepetiček příliš chlubit nemohou. Ty obvykle slouží jen po dobu záruční lhůty, případně lehce přes.

Ekologický materiál

Současný svět jde cestou obnovitelných zdrojů a dřevěné hodinky jsou toho zářným příkladem. Mechanismus je samozřejmě kovový, avšak tělo, respektive pásek, jsou vyrobeny z přírodních materiálů, jejichž obnova je snadná.

Dřevo, na rozdíl třeba od plastů nebo některých kovů, nedráždí pokožku. Dlouhodobé nošení hodinek s dnes tradičními pásky se může na pokožce negativně projevit. Na dřevo však kůže reaguje neutrálně.

Věnování

Jak již bylo řečeno výše, hodinky tohoto typu jsou i vhodným dárkem. Můžete na ně dokonce nechat vepsat i věnování. Hodinky s gravírováním díky tomuto drobnému doplňku mohou u obdarovaného hodně stoupnout na ceně.

Skoro nic neváží

Vzhledem k tomu, kolik mají dnešní přetechnizované hodinky funkcí, není ani divu, že často váží opravdu hodně a za ty, které ne, prodejci poptávají opravdu slušné sumy.

Dřevěné hodinky jsou cenově daleko dostupnější a zároveň i mnohem lehčí. Důvodem je materiál, z něhož jsou vyrobeny. Dřevěný korpus, potažmo sklíčko a vnitřní kovový mechanismus, příliš mnoho neváží. Například celokovové verze jsou oproti dřevěným často i násobně těžší, což má za následek zbytečné namáhání ruky.

 

reklama: