www.katedrala.cz


         
Vložil/a MaitriPrema, Po, 04/05/2021 - 13:37

Hledáte řešení, jak se nadobro zbavit nežádoucích chloupků? Epilace laserem ho našla za vás. V tomto článku se dočtete, o jaký zákrok jde a v čem tkví jeho hlavní benefity. Abyste měli usnadněné rozhodování, dozvíte se také, jaké pokyny je třeba před procedurou dodržet a co vás čeká po ošetření. Pokud hledáte variantu, jak dlouhodobě získat hladkou pokožku, věnujte pozornost následujícímu textu.


Epilace laserem – jaké jsou její hlavní výhody

Ve srovnání s jinými způsoby depilace, má ošetření laserovým přístrojem několik zásadních výhod. Jako první nutno zmínit podstatnou úsporu vašeho času a práce. Nikoho nebaví stát každý druhý den v koupelně a holit si nohy. Laser vás těchto starostí zbaví. A jaké jsou další benefity, které získáte?

  • Dokonale hladká pokožka – perfektní výsledek již po první návštěvě kliniky

  • Dlouhodobý efekt - na rozdíl od domácích technik eliminace chloupků je výsledek dlouhodobý, u některých jedinců dokonce trvalý

  • Bezbolestný zákrok – pakliže jsou dodrženy všechny pokyny před zákrokem, je laserové ošetření zcela bezbolestné

  • Bezpečné provedení – díky profesionálnímu přístupu a moderní technologii je procedura naprosto bezpečná

Doporučená příprava

Jako všechna ošetření týkající se pokožky, je i v případě laserové epilace doporučeno vyhnout se několik týdnů před procedurou přímému slunci. Není-li to z nějakého důvodu není možné, pak je třeba používat opalovací krém s vysokým faktorem ochrany proti ultrafialovému záření, aby kůže zůstala ideálně co nejsvětlejší.

Na laserový paprsek reagují chloupky, které jsou zrovna ve stádiu růstu, proto se doporučuje několik dní před ošetřením dotčená místa vůbec nedepilovat a alespoň měsíc předem chloupky nevytrhávat.


Jak procedura probíhá

Ze všeho nejdříve vás čeká konzultace s ošetřujícím specialistou, kde domluvíte všechny detaily a podepíšete souhlas se zákrokem. Stanovíte místa, která chcete depilovat a zjistíte, kolik návštěv bude třeba absolvovat, abyste docílili perfektního výsledku. Na základě této schůzky pak probíhá ošetření laserem, kdy se nejprve na zvolená místa nanese znecitlivující gel a poté je aplikován laserový paprsek.

Laserová epilace může trvat pět minut, ale také klidně kolem tří hodin v závislosti na rozsahu ošetřované oblasti.

  • Obličej (knírek, brada, úprava obočí) – přibližně 5 až 10 minut

  • Podpažní jamka – 10 minut

  • Bikiny – zhruba 20 minut

  • Lýtka – kolem 1 hodiny

  • Celé nohy – 2 až 3 hodiny


Co dělat po zákroku

Krátce po ošetření budete mít pleť načervenalou a možná jemně oteklou. Nelekejte se ani v případě, že ucítíte v postižených oblastech lehké pálení; jde o zcela normální jev, který brzy odezní. V průběhu následujících 3 dnů musíte ošetřené partie hydratovat přípravky, které vám doporučí na klinice. Nezapomeňte se, stejně jako před zákrokem, vyhýbat několik dní slunečním paprskům a používat silný opalovací krém.

Pamatujte, že pro dosažení nejlepšího efektu je potřeba sezení absolvovat několikrát. V případě, že máte světlé vlasy, budete muset návštěvu kliniky zopakovat vícekrát, než tmavovlásky.


Nacházíte se na konci článku, což znamená, že již víte, jak ošetření laserem funguje a co za benefity vám přinese. Dočetli jste se, že jde o bezbolestný zákrok, který vám zajistí jemnou pokožku na dlouhou dobu. Máte přehled o tom, co vás čeká před procedurou i po ní. Nyní už si můžete s klidným srdcem domluvit termín ve vybraném salonu.

A jak řešíte problém s otravnými chloupky vy? Používáte pravidelně přístroje a kosmetiku na jejich odstranění, nebo jste absolvovali profesionální ošetření laserem? Budeme rády, když se s námi v komentářích podělíte o své zkušenosti.

reklama: