www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Ne, 05/02/2021 - 20:48

Máte chuť stát se příštím Warrenem Buffettem? Svět sociálního obchodování je lákavý, ovšem poměrně komplikovaný. Kde má člověk vůbec začít, aby z něj byl Vlk z Wall Street?

V prvé řadě si musíte najít brokera, respektive platformu, přes niž budete obchodovat. Možností je řada, a ne všechny jsou stejně dobré. Jednou z variant je broker eToro, o němž jste pravděpodobně už slyšeli. Je populární po celém světě, vyzkoušený, důvěryhodný a v ČR má licenci pro provoz. Kromě toho je rozhraní dostupné v češtině. To jsou hlavní kritéria, podle nichž se vyplatí vybírat.

Co je eToro?

eToro je obchodní platforma, jež do investování přidává sociální prvek. Dala by se popsat jako Facebook pro obchodování. Důkazem, že svou práci dělá správně, je i počet uživatelů. Funguje už od roku 2006 a aktuálně je téměř s pěti miliony uživateli největší investiční sítí na světě. Chcete-li se dozvědět více o tzv. sociálním investování, doporučujeme zhlédnout dokument BBC s názvem Traders: Millions by the Minute.

Investujte a učte se spolu s ostatními

Sociální investování s sebou nese řadu výhod, které na jiných investičních platformách nenajdete. Oblíbenou funkcí platformy eToro je například funkce CopyTrader, která vám umožňuje prohlížet si historii jiných uživatelů. Vidíte, kolik vydělali a o kolik peněz přišli. Pokud natrefíte na zkušeného investora, jehož počínání se vám líbí, můžete jeho obchody kopírovat.

Dalším velkým plusem je program Popular Investors, tedy populární investoři. Budete-li sami tak dobří, že vás budou jiní uživatelé kopírovat, získáte za to odměny, jakési měsíční provize.

Tyto sociální prvky vám pomohou se v investování rychleji zorientovat a něco se naučit.

S investováním je třeba začínat pomalými krůčky

Na eToro.com lze obchodovat akcie, měnové páry, indexy, kryptoměny, komodity a ETF. V každém případě je však nutné nepouštět se do investování úplně po hlavě, začínat s nízkými částkami, o něž si můžete dovolit přijít. Dobré je začít s demo účtem, kde neobchodujete s reálnými penězi. Demo účet je možné otevřít ihned, nemusíte uvádět telefonní číslo ani skenovat doklad totožnosti, jak je vyžadováno při otevření skutečného účtu. Jde tedy o ideální příležitost, jak začít a poznat základní principy. Pak uvidíte, zda vás svět obchodování baví.

reklama: