www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Ne, 06/09/2019 - 22:35

Začínáte podnikat v gastronomii? Svou první restauraci si zařiďte neotřelým a originálním nábytkem. Dnešní hosté dávají i na první dojem.
Šéf Pražského kulinářského institutu, Roman Vaněk před několika lety v rozhovoru pro Lidové noviny jistě s nadsázkou prohlásil, že pokud si otevřete restauraci, budete za špindíry a bez dovolené. Myslel tím, že podnikání v gastronomii je náročným a tvrdým byznysem. „Chcete-li uspět, musí vaše restaurace mít koncept,“ radil svým následovníkům. Tímto rozhodně udeřil hřebíček na hlavičku.

Vycházejte z lokality

Velmi důležité samozřejmě je i umístění vašeho podniku. Jinak se budete stavět zařizování restaurace v centru Prahy s převahou zahraničních turistů a jinak k lokálu na malém městě. Z obchodního hlediska není zcela jisté, která z těchto lokalit je lepší. Zatímco v centru Prahy provozovatele barů a restaurací drtí vysoké nájmy, konkurence i nároky na jazykově vybavený personál, majitelé restaurací na malých městečkách si zase stěžují na celkový nedostatek klientů. Ty si totiž musíte získat a následně udržet.

Vybudujte si stálou klientelu

Je ovšem otázkou do pranice, na co český host vlastně slyší? Je to jen kuchyně sama o sobě? Relativně slušné ceny pokrmů? Milý personál? Příjemné prostředí? Neobejdete se bez jednoho, ani druhého. K úspěchu musíte být dobří ve všem. Podnikáte-li na menším městě či na periferii velkoměsta, měli byste se zaměřit na vybudování stálé klientely, která se k vám bude vracet.

Nepodceňujte nábytek do restaurace

Skvělé jídlo, milý personál a příjemné prostředí je základem. Nepodceňujte však ani nábytek do restaurace. Ten by měl být pohodlný, neotřelý a originální. Obzvláště zahraniční turisté hodně dávají na první dojem. Pokud se jim v podniku nelíbí, vyberou si lokál vedle.

Gastro nábytek vybírejte s odborníky

Gastro nábytek ideálně vybírejte po konzultaci s odborníky. Nezdráhejte se investovat do služeb interiérového designéra, který se vyzná v trendech, barvách i materiálech. Je možné, že vám nabídne kombinaci, která vám možná na první pohled zarazí, ale ve výsledku bude fungovat. Znovu to opakujeme, hostům u vás musí být příjemně, a profesionální návrháři rozhodně vědí, čím se jim zalíbit.

Nakupujte na dublino.cz

A také vědí, kde restaurační nábytek pořizovat. Pro ten se totiž nechodí do Ikey, ale ke specialistům. Ty rozhodně najdete například na e-shopu dublino.cz, který se na prodej hotelového a restauračního nábytku přímo specializuje. V nabídce najdete pohodlné židle, barové židle, křesla, lavicové systémy, lounge i zahradní nábytek, zkrátka vše, co vám pomůže zařídit podnik, ve kterém nebudete mít o hosty nouzi.
Stále je sice před vámi dlouhá cesta, ale věříme, že ji zvládnete. Chce to jen vytrvat a při prvních problémech nehodit flintu do žita. To ale zřejmě platí na většinu činností. Tak hodně štěstí.

 

reklama: