www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 12/17/2018 - 18:48

Jste zkušený jezdec nebo začátečník za volantem? Geometrii kol a její fungování budete mít po čtení tohoto článku v malíku. Ohlídejte si základní údržbu svého auta.

Geometrie kol nemá nic společného s tvary z matematiky ze základky

Geometrie je sice matematická věda, ale geometrie kol spočívá v něčem jiném. Pojmem seřízení geometrie kol neboli seřízení geometrie nápravy vozidla se rozumí správné seřízení osy jízdy vozu tak, aby kola měla vůči sobě i vůči vozovce ten správný úhel. Takže nejen matematika, ale především technika. Správně seřízená geometrie kol zaručuje vyšší komfort jízdy a optimální jízdní vlastnosti vozidla. Navíc prodlouží životnost pneumatik.

Výběr pneuservisu

Kvalitní pneuservis v Praze vybírejte obezřetně a podle nabízených služeb. Dobrý pneuservis poznáte třeba podle možnosti seřizování za pomocí 3D technologií, neodborně už si vozidlo seřizovat nenechejte. Této proceduře byste měli vaše vozidlo podrobit alespoň 1x ročně a ideálně také vždy po výměně pneumatik, výměnách čepů, dílů řízení, po opravě nápravy či po havárii. Zároveň je dobré si nechat vůz zkontrolovat i po najetí do velké díry nebo na obrubník.

Proč věnovat geometrii pozornost?

Včasným seřízením geometrie kol zajistíte svému vozu stabilitu a pneumatikám dlouhou životnost. Pokud nechcete ztrácet čas čekáním, využijte možnost objednat se online na časový úsek, který vám vyhovuje. Samotná kontrola a případné seřízení vám zabere jen pár desítek minut. V užití 3D technologie provedení geometrie vyniká oproti jiným místům v naší zemi. U správně seřízeného auta nedochází k nerovnoměrnému opotřebení pneumatik.

Správně seřízené vozidlo se chová ve všech situacích stabilněji a nezatáčí samovolně doleva nebo doprava. Myslete nejenom na své auto, ale hlavně na své zdraví, které je prostě k nezaplacení. Proto ani na svém autě nešetřete!

 

reklama: