www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Pá, 07/30/2021 - 12:32

Ač se to nezdá a stále máme horké léto a prázdniny, pomalu se bude blížit podzim. A za chvíli pak na dveře zaklepou Vánoce a zeptají se, co jste pro svou rodinu připravili za dárky. Je lepší s jejich pořízením začít dříve, abyste nebyli na poslední chvíli zaskočeni. Chybějí vám nápady? Máme pro vás inspiraci.

Dárky pro chlapce i děvčata

Pro malá děvčata je poměrně jednoduché vybrat, co jim pod stromeček koupit. Může to být panenka, oblečení i robotické zvířátko, které vypadá jako živé. Rozzářené oči dítěte na Štědrý večer pak budou pro vás odměnou a dokladem, že jste zvolili správně. I klukům není nic těžkého se zavděčit. Někteří milují Star Wars a světelné meče, stavebnice či autodráhy. A rozhodně jim uděláte velkou radost, když jim pořídíte některý z RC modelů. Nemusí to být jen auto, ale třeba i bagr, tank, vrtulník, loď. Záleží na vkusu vašeho syna a na tom, čemu dává přednost.

Autíčko na dálkové ovládání

Když ještě nemohou usednout za volant velkého tatínkova auta a řídit ho, tak se klukům určitě zalíbí autíčka na dálkové ovládání. Ale taková, které vypadají jako opravdová. Výhodou jsou velká kola a pohon na 4×4, tlumiče nárazů i odolnost vůči pádu. Chlapci auto nijak šetřit nebudou, protože v zápalu hry na to nebudou mít vůbec čas. Na nerovném terénu se ale díky velkým kolům bude auto bezproblémově pohybovat a také dobře ovládat pomocí dálkového ovládání 2,4 GHz.

Pro obdivovatele armádní techniky

Některý chlapec si rád hraje na závodníka, jiný má rád bitvy a armádní techniku. Pro něho je ideální tank na dálkové ovládání, který má pásové pneumatiky, čímž napodobuje reálný tank. Víte, že dokonce jako ve skutečnosti při výstřelu cukne sebou dozadu? Na střeše tanku je poklop, takže do jeho útrob lze dát vojáka. Zajímavé zvukové efekty doplní hru s tankem. A nemyslete si, že hra s RC modelem nezaujme také některá děvčata. Ne všechna baví hrát si s panenkami a raději dají přednost hře s tankem i autíčkem se svým bratrem.

RC lodě jsou ideální hračkou k vodě

U vody se žádné dítě nemusí nudit, i když třeba neumí plavat. Stačí mu pořídit RC model lodě a o zábavu je postaráno hned na nějaký čas. Dosah ovládání je asi 40 metrů, na což je třeba si dávat pozor, aby loď neuplavala příliš daleko. Její rychlost je totiž poměrně vysoká – celých 15 km/h. Některé modely jsou také ve tvaru krokodýla, parníku a motorového člunu.

Máme pro vás i tip na článek: Nejlepší hračky pro děti, v němž se můžete seznámit s nabídkou hraček pro kluky i holky. Bude to pro vás určitě inspirací, až budete vybírat dárek k narozeninám nebo na Vánoce. Anebo jen tak, abyste svému dítěti udělali radost.

RC modely obvykle zaujmou vedle dětí také jejich rodiče. Zejména tátové jsou hračičky, kteří si rádi hrají společně se svými potomky. Díky nim budou mít k tomu dostatek příležitostí.

 

reklama: