www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, So, 07/13/2019 - 15:39

Právě léto je ideální na pořízení palivového dřeva. V tomto období jsou ceny nejníž. Navíc i pro vás jako kupujícího je v letních měsících nejjednodušší manipulace se dřevem, které je zapotřebí uložit do vhodného dřevníku.

Topení dřevem je opět v kurzu

Dřevo je obnovitelnou surovinou, kterou když topíme v moderních kamnech a kotlech, lze nazvat i velice ekologickou. Na rozdíl třeba od uhlí. Dřevem topíme v rodinných domcích i na chalupách. Ne každý má ale možnost a chuť připravit si palivové dřevo na topení od základu. Ať již od jeho vytěžení v lese, nebo jen od zpracování zakoupené metrovice, či dokonce celých kmenů. Optimální je pořídit si hotové palivové dřevo – tedy nařezané na potřebnou délku a naštípané.

Hotové palivové dřevo šetří čas

Dnes již málokdo touží trávit léto přípravou dřeva na topení. Vyjíždíme na dovolené, užíváme si domácí bazény, i na chalupách chceme relaxovat, a ne víkend co víkend štípat dříví. Proto je pro nás spásou prodej palivového dřeva. To představuje v podstatě topení bez práce. Dřevo stačí uložit do suchého dřevníku a příprava dřeva na zimu je za námi.

Měkké nebo tvrdé?

Optimální je pořídit si jak měkké dřevo, tak tvrdé dřevo na topení. Měkké, jako je smrk či borovice, je vhodné především na roztápění. Kdo chce kupovat dřevo levněji a nevadí mu častější přitápění, může topit i výhradně měkkým dřevem. Pokud však máte krbová kamna a chcete si užívat nádherný pohled přes sklo na plameny, u topení měkkým dřevem dochází k většímu znečišťování skla.

Topení tvrdým dřevem, tedy obvykle dubem, bukem nebo břízou, přináší výhody čistějšího topení a méně častého přikládání. S kamny s trojzónovým spalováním jde o naprosto pohodlné, ekonomické a ekologické topení.

Kde koupit dřevo na topení?

Dřevo na topení si lze dnes snadno objednat i v e-shopu. Nejlevnejsidrevo.cz nabízí měkké jehličnaté i tvrdé listnaté dřevo v palivových délkách 25 cm, 33 cm a 50 cm. Firma se specializuje především na zákazníky v Jihomoravském kraji a na Vysočině.

reklama: