www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 11/18/2021 - 12:11

Počítač je dnes nedílnou součástí nejen valné části pracovišť, ale i domácností. Už dávno se nejedná pouze o záležitost, co využijí jen zarytí hráči. Jde o doplněk sloužící celé rodině. Na počítači se totiž dají nejen hrát hry, avšak i regulérně pracovat, případně si pouštět filmy či jen tak surfovat na vlnách internetu.

Koupit si ale takovýto stroj není nic pro chudé lidi. Nový může stát i mnoho desítek tisíc korun, na což každý nemá. Naštěstí existují i levnější modely.

Komu jsou repasy určeny?

Nové levnější modely mají nižší výkonnost než ta největší děla na trhu, nicméně pro většinové obyvatelstvo jsou pořád dost drahé. Na vině je hlavně obrovský nedostatek materiálů a samozřejmě i celosvětová pandemie. Proto je lepší koupit nějaký repasovaný notebook.
Ani ten samozřejmě nebude po výkonnostní stránce nic extra, nicméně pokud je pro vás prvořadý výkon za výhodnou cenu, nic lepšího asi v současné předražené době neseženete. Použitý notebook navíc nemusí fungovat pouze k práci ve Wordu nebo k občasnému přihlášení se na internet, ale je možné na některých modelech pracovat i s CAD/CAM grafikou. Kdo chce hrát, ten asi bude muset sáhnout po něčem novějším, jelikož repasy nejsou k tomuto účelu úplně nejlepší. Dají se sice použít i takto, ovšem pouze v omezené míře.
Tyto zánovní modely mají velmi kvalitní zpracování a mnohdy jsou v tomto ohledu lepší než nové verze. Obecně se mohou repasované notebooky pyšnit vyšší úrovní zabezpečení, respektive spolehlivostí. Jejich těla jsou obvykle vyrobena z kovu, respektive kompozitních materiálů, díky čemuž se jedná o docela odolné stroje.

Může sloužit i ke hraní

Použitý notebook navíc nemusí fungovat pouze k práci ve Wordu nebo k občasnému přihlášení se na internet, ale je možné na některých modelech i plnohodnotně hrát starší počítačové hry. Repasované notebooky nejsou však na hry primárně určené a na ty novější ani vhodné. Levné herní notebooky však nejdete mezi předváděcími modely. Zde si hráči jistě vyberou.

Důvěryhodný prodejce

K pořízení si repasovaného počítače nemůžete navštívit první bazar s notebooky, který vás napadne. Nikdy totiž nemůžete vědět, co si od nich odnesete za krám.

Chcete-li kvalitu i s odpovídající zárukou, měli byste navštívit e-shop pocitacezababku.cz, kde najdete kvalitní počítače za docela solidní ceny. Výhodou navíc je, že si můžete objednat počítač přes internet a nemusíte se vláčet někam do kamenné prodejny.

reklama: