www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Ne, 10/08/2023 - 12:34

Jestli jezdíte po dálnici, musíte povinně hradit poplatek, jenž je daný zákonem. Když už ovšem přispíváte do státní kasy, nechcete přidat něco i na prostředí, které nás obklopuje? Poradíme, jak chytře zakoupit dálniční známku online.

Kde můžete koupit dálniční známku?

Dnes se dálniční známky dají pořídit například na benzínových pumpách, rovněž můžete zakoupit dálniční známky online. V každém případě za poplatek získáte virtuální známku, což je registrace vašeho vozidla do systému a při případné kontrole policejní hlídkou či speciálním přístrojem se ukáže, že máte uhrazeno. Pokud se rozhodnete koupit dálniční známku přes web, vyplníte jen formulář, kde si vyberete druh dálniční známky (roční, 30 či 10denní). Dále vyplníte zemi registrace vozidla, začátek požadované platnosti dálniční známky a vaši SPZ. Následně vyplníte vaše osobní údaje a e-mail, na který vám přijdou potvrzení. Pak už jen zaplatíte s pomocí bankovního převodu, kreditní nebo debetní karty apod. Víte ovšem, kde koupit dálniční známku a ještě přispět na prostředí kolem nás?

Jak si pořídit dálniční známku online?

Podívejte se na projekt CZdalnice.cz. Zde z manipulačního poplatku odečtou externí provozní náklady, z marže poté věnují 30 % na výsadbu stromů. Proč? Mají za cíl ochranu životního prostředí a snižování emisí CO₂. Právě emise vozidel představují jednoho z původců skleníkových plynů, které mají na svědomí globální oteplování. Stromy a další rostliny však představují záchranu. Lesy mají úžasné klima, protože produkují kyslík a absorbují právě oxid uhličitý. Dále poskytují zázemí živočichům, takže se zachrání i ohrožené druhy. Dodáme, že oficiálním prodejcem známek je edalnice.cz, CZdalnice jsou přeprodejcem. To ale sami přiznávají. Je jen na vás, jestli budete chtít přispět do rodiny zatím více 56 000 zasazených stromů.

reklama: