www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Ne, 11/24/2019 - 17:45

Vietnamu je přezdíváno země úsměvů. Proč je tato destinace tolik turisticky vyhledávaná? Naleznete zde krásnou exotickou přírodu, čisté tyrkysové moře s bohatým podmořským životem, bělostné pláže a kuchyni, jež je zajímavým kulinářským zážitkem. Máte-li v úmyslu v této zemi strávit několik dní, neobejdete se bez potřebného víza. Jak ho zařídit?

Vsaďte na vyřízení online

V mnoha průvodcích se dozvíte, že o víza do Vietnamu byste měli radši požádat z pohodlí vašeho domova, než ztrácet čas a nervy na Vietnamské ambasádě. V prvé řadě si zkontrolujte platnost vašeho pasu, která by měla být delší než 6 měsíců ode dne vstupu do Vietnamu. Samozřejmostí by měly být volné stránky, kam vám Vietnam víza nalepí. Víte o tom, že na poplatcích za vízum můžete ušetřit? Tuto možnost nabízejí Vietnamská víza on arrival. Čím více lidí dohromady požádá, tím bude cena za jejich získání nižší. Výši konkrétních slev naleznete v tabulce zde s detailními informacemi. Kromě jiného na těchto stránkách naleznete vše potřebné o cestování ve Vietnamu. Poradí vám totiž specialista na tuto zemi, který ji má projetou křížem krážem, a navíc má vystudovaný obor vietnamistika se specializací etnologie na FF UK.

Co se bude dít dál?

Po odeslání žádosti a jejím uhrazení obdržíte emailem do 24-48 hodin tzv. approval letter. Ten si nezapomeňte vytisknout, protože se jím prokážete na letišti ve Vietnamu. Na jeho základě vám bude uděleno vízum. K němu potřebujete ještě pasovou fotografii.

Jaká je výše poplatku za vízum?

V současné době je možné požádat o vízum na 1 nebo 3 měsíce. V rámci tohoto období můžete do země vstoupit jednou nebo vícekrát. Podle toho je na vietnamském letišti nastaven poplatek. Částku 25 USD zaplatíte za jeden vstup v rámci 1 nebo 3 měsíců, 50 USD platí pro více vstupovou variantu v rámci této doby.

 

reklama: