www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 07/07/2021 - 05:55

Jakmile se objeví jaro s příslibem teplého počasí, začneme se zaměřovat na to, jak vypadá naše tělo. V tomto období se také často řeší potřeba zhubnou do plavek nebo minisukní a hledáme také způsob, jak se zbavit chlupů. A nejlépe provždy! Způsobů, jak odstranit chloupky, je široká škála. Pouze jeden z těchto způsobů však nabízí trvalé a nevratné odstranění. Znáte ho i vy?

Jak se zbavit chlupů…

…na chvíli

Depilace znamená vzít ostrou žiletku, depilační krém, nebo vosk. Výsledek je sice za chvíli a bezbolestný, musí se však často opakovat. A kdo na to dnes má tolik času? Depilace má také další možné nevýhody:

 • podrážděná pokožka

 • pupínky a vyrážky

 • pořezání a jizvy od žiletky

 • zarůstání chloupků

 • náklady na žiletky a drogerii


… na o něco delší dobu

Delší intervaly mezi odstraňováním porostu vám zařídí epilace. Ta skýtá určité výhody. Odstraní chloupek i s jeho kořínkem, a tím pádem trvá delší dobu, než se znovu na kůži objeví. Epilace prováděná trhacím strojkem je však bolestivá a na některá místa, jako například podpaží, není vhodná.


…na trvalo! A moderně!

Doba jde kupředu mílovými kroky. A s ní přicházejí i moderní technologie. Estetická medicína je na nich přímo postavená. A výsledky práce s novými technologiemi jsou jednoznačně přesvědčivé. Nejefektivnějším a nejmodernějším způsobem, jak se navždy zbavit nepříjemného ochlupení, je laserová epilace.


Laserový přístroj Epilia RF v hlavní roli

Řešení najdete v laserové epilaci moderním přístrojem! Kombinace dvou metod vynáší laserové odstraňování chloupků do nejvyšších sfér kvality péče o krásu těla. Tento diodový laser pro lékařské účely používá pro svůj provoz sílu ze dvou stran. Laserový paprsek útočí na pigment ve folikulu chloupku a ve fúzi s radiofrekvenčním vlněním následně cíleně likvidují kořínek chloupku i jeho cibulku. Nutno podotknout, že tyto přístroje jsou oblíbené například na špičkových švýcarských a německých klinikách.


Jak ošetření laserem probíhá?

Pro absolutní vymizení ochlupení v konkrétní oblasti je nutné absolvovat na klinice několik sezení. V době těchto sezení je dobré chloupky jen holit, nikoliv vytrhávat. Ošetřovanou pokožku je také velmi dobré chránit před UV zářením.

7 bodů pro laserovou epilaci

 • šetrnější k pokožce

 • odstranění je trvalé

 • profesionální provedení

 • odstraňuje i velké plochy

 • ochlupení nezarůstá

 • funguje na všech částech těla

 • rychlé jednotlivé ošetření


Depilace napříč tisíciletími

Že není odstraňování chloupků otázkou pouze posledních sta let, vás asi moc nepřekvapí. Chloupky si ženy hojně odstraňovaly již v době vlády egyptské královny Kleopatry, také v Římě, nebo v raném novověku například v době vlády britské královny Alžběty I. Ve článku se dozvíte i to, zdali preferují muži u žen vyholený klín nebo mají raději ten přírodní.

Chcete zkušební epilaci zdarma?

 

jak se zbavit chlupů.jpg

A kdo by nechtěl! Pokud máte rádi výzvy, zkušební epilace zdarma by vás mohla inspirovat. Některé prestižní kliniky estetické medicíny totiž takovou epilaci nabízejí. Pro její absolvování se můžete přihlásit na webových stránkách jedné z nich. Kvalita zákroku a profesionální přístup personálu vás nejspíš přesvědčí a žiletky budou jednou provždy zapovězeny.

Každá doba přála péči o krásné tělo. A dnes obzvlášť. Co si o odchlupování myslíte vy? Máte je za přirozené a nutné? Anebo jste naopak podlehli BIO trendu divoženek s chlupatým podpažím a třeba také rádoby dřevorubců s divokým plnovousem? Kterou metodu odstranění chlupů používáte zrovna vy?

reklama: