www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 07/26/2021 - 11:33

Jeden řemínek vám k Apple Watch určitě nestačí. Proč je nestřídat, když je to tak jednoduché? Ze svých hodinek si jeden den můžete udělat sportovní, druhý den elegantní doplněk. Nevybírejte však pouze podle vzhledu, roli hraje samozřejmě i velikost řemínku.

Pásky na Apple Watch se prodávají v různých délkách. Na vaší ruce by neměly být ani příliš těsné, ani volné. Jak si vybrat ten správný?

Nejdříve si změřte zápěstí

Obecně platí, že zápěstí muže měří 15 až 19 cm, ženské zápěstí má typicky 14 až 18 cm. Abyste zjistili rozměr vašeho zápěstí, vezměte si do ruky krejčovský metr, případně jakýkoliv provázek, který pak přiložíte k pravítku. Naměřenou hodnotu zaokrouhlete na půlcentimetry nahoru. Například 15,2 cm by se mělo zaokrouhlit na 15,5 cm.

Záleží i na velikosti hodinek

To bychom měli vyřešené zápěstí, ovšem řemínky na Apple Watch je potřeba vybírat taktéž podle velikosti vašich hodinek. Musíte totiž znát šířku uchycovacího mechanismu. Určitě ji najdete napsanou na krabičce od hodinek, a pokud nemáte možnost se am podívat, vezměte do ruky pravítko a změřte ji. Nejlépe se vám bude měřit posuvným měřítkem, ale i pravítkem to lze udělat.

Pro jednoduchost můžeme také uvést, že model Apple Watch 1. generace 38 mm, Apple Watch série 1, 2 a 3 38 mm, Apple Watch SE 40 mm a Apple Watch série 6, 5 a 4 40 mm mají šířku 22 mm. Ostatní mají šířku 24 mm.

Vybírejte podle jména modelu hodinek

Většina výrobců však ví, že uživatelé nemají nejmenší chuť si složitě zjišťovat rozměry, a tak u náramků prostě uvádí, pro jaké modely hodinek jsou určené. Svůj Apple Watch band si tedy vyberete velmi snadno, velikost trefíte.

V ČR má velký výběr řemínků pro Apple Watch například e-shop AppleKing.cz a také u každého řemínku uvádí, pro jaké hodinky je vhodný. Jen si nezapomeňte ohlídat délku, ať dobře sedí na vaše zápěstí.

reklama: