www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 01/23/2020 - 12:36

Chcete svému dítěti pořídit školní batoh? Přemýšlíte však, jak vybrat takový, aby byl vyhovující i ze zdravotního hlediska? V první řadě byste měli zohlednit věk, váhu, výšku a fyzickou kondici školáka, protože jedině tak dokážete koupit školní batoh, jenž naplní očekávání jak vaše, tak i vašeho dítěte. V následujících řádcích vám prozradíme, jak postupovat, aby se batoh nestal nadměrnou zátěží pro vaši ratolest.

Velice důležité je zajímat se o ergonomii školního batohu. Stejně tak byste neměli zapomínat na reflexní prvky, pěkný vzhled, prostornost a funkčnost jako takovou.

Co by měl školní batoh splňovat?

Zaměřte se především na to, aby školní batohy měly anatomicky tvarovaná záda, a tím zabráníte špatnému vývoji páteře. Všimněte si také, jestli jsou tvarované a polstrované ramenní popruhy. Protože v zimním období budou vaše děti chodit za šera ze školy, určitě nezapomínejte ani na reflexní prvky, díky nimž je dítě na chodnících i přechodech lépe viditelné. Závěrem by studentský batoh neměl být příliš těžký a velký, naopak by měl mít dostatek přihrádek na učebnice, sešity i svačinu.

Školní batohy a aktovky, které mají šmrnc

Právě na výše uvedené se zaměřuje český výrobce STIL, v jehož nabídce jsou nejen školní batohy pro 2. stupeň, ale i moderní aktovky pro prvňáčky. Zejména menší děti se nezajímají o to, jestli je batoh praktický, prostě se jim musí líbit. STIL si to uvědomuje, a proto v jeho sortimentu narazíte na různé designy, které si zamilují jak chlapci, tak i děvčata.

Dávno jsou pryč doby, kdy školní aktovka pro prvňáčka vypadala jako jedna velká krabice. V současné době jsou modely vskutku designovými kousky. Pro chlapce jsou připraveny motivy s dinosaury, vrtulníky a auty, pro dívky zase s kočičkami či princeznami.

reklama: