www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 07/14/2021 - 02:25

V zimním období je bunda nenahraditelnou součástí takřka každého outfitu, ovšem existují různé modely. Zimní bunda by vás měla udržet po celou dobu v teple, ale také by měla dokonale ladit s ostatním oblečením. V následujících řádcích vám proto poradíme, jak postupovat při výběru a co všechno zohlednit.

Velké oblíbenosti se těší zejména kabáty, neboť pokrývají větší plochu těla, ovšem na druhou stranu je nezbytné myslet i na výšku postavy. Vybrat totiž kabát pro nižší ženy je někdy kumšt.

Délka

Lichotivé jsou kratší dámské zimní bundy, ale dávejte pozor, aby nebyly příliš krátké, protože jinak by to odnesla vaše záda. Ideální je délka nad boky, respektive po boky. Dámská zimní bunda v takovém stylu se dokonale hodí k džínům, sukním i kalhotám. Prodlouží vám nohy, budete vypadat vyšší i štíhlejší.

V chladnějším počasí je vhodné zvolit spíše delší kabát. Pokud máte drobnou postavu, nebojte se kabátu s délkou až po kotníky, protože taková dámská bunda vytváří iluzi vyšší postavy. Jestliže často nosíte sukně anebo šaty, kabát by vám neměl v šatníku chybět. Dávejte si pozor na to, aby byl vždy delší než sukně, nebo šaty.

Styl

Dámské bundy se vyrábí v mnoha stylech. Záleží na tom, co preferujete. Drobným ženám sluší přiléhající kabáty, naopak by se měly vyhnout oversize a beztvarým variantám. Vysokým ženám zase naopak oversize bunda padne perfektně. Specifickou kategorii tvoří lyžařská bunda dámská, která je však ve sportovním stylu, a tím pádem je vhodná na sport, nikoliv na běžné nošení.

Pokud je bunda dámská ve vašem hledáčku, podívejte se do pestrého produktového portfolia e-shopu Spoleo.cz, kde najdete bundy i kabáty v mnoha provedeních i cenových kategoriích. Spíše jsou v nabídce sportovnější verze, ovšem narazíte i na elegantní modely s kožíškem.

reklama: