www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 11/20/2023 - 10:37

Každý pracovní den je příležitostí zazářit. Dobře byste se neměla cítit jen při speciálních událostech, ale každý den. Načerpejte v našem článku tipy, jak se cítit příjemně ve formálním pracovním kostýmku, který vám pomůže vyjádřit sebevědomí a eleganci.

 

1) Dodržujte firemní dresscode

Tento bod je s formálním dámským kostýmkem poměrně jednoduché splnit. Pamatujte na pravidlo, že můžete být over dressed, pokud se tak cítíte dobře. Nikdy byste však neměla být under dressed. Chodit do kanceláře v teplákové soupravě se nesluší ani v případě, kdy nemáte pevně stanovený firemní dresscode.

 

2) Volte kvalitní materiály

Kostýmek by měl podtrhnout vaši ženskost a eleganci. Obojí se samozřejmě odráží i na materiálu. Nejen, že se nebudete v nekvalitním materiálu cítit dobře, ale často si toho všimne i vaše okolí. Dbejte proto na kvalitní materiály a precizní zpracování bez trčících nitek a křivých švů. To platí i u košile či halenky, kterou kostýmek doplníte.

 

 

 

3) Kalhoty nebo sukně?

Přemýšlíte, jestli zvolit kostýmek s kalhotami či sukní? Volba je na vás. Zvažte, v čem se cítíte pohodlněji a více svá. Pohodlí by mělo být na prvním místě, přeci jen budete v kostýmku celý pracovní den.

Ideální je mít kostýmků více a střídat je mezi sebou. Kostýmek s kalhotami vás zahřeje v zimě, oproti tomu kostýmek se sukní oceníte především v létě.

 

4) Barva a vzor

Standardní barvy kostýmku pro běžný pracovní den jsou modrá, černá či šedá. Zvolte takové barvy, které vám sluší a zároveň jsou vhodné pro vaše pracovní prostředí. To platí i u vzoru vašeho kostýmku. Vyzkoušejte například vzor kohoutí stopy nebo jemný proužek.

 

5) Pozdvihněte svou osobnost

Ne každý kostýmek musí být nutně tmavomodrý se sukní pouzdrového střihu. Nebojte se do kostýmku dát kousek sebe. Doplňte ho vhodnými doplňky, jako jsou jemné šperky nebo brož.

Individualitu vám nejlépe pomůže podtrhnout kostýmek šitý na míru. Domluvte si proto nezávaznou konzultaci v pražském ateliéru Kaya The Tailor a nechte si ušít kostýmek, o kterém jste vždy snila.

reklama: