www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 12/14/2021 - 11:10

Potřebujete antigenní testy pro rychlé a pohodlné testování? V takovém případě si je můžete jednoduše a rychle objednat ve specializované prodejně. Jak tento druh testu funguje a podle čeho vybírat ten správný? To se dozvíte přímo v tomto článku.

Princip fungování antigenních testů

Obecně antigenní testy fungují na principu detekce specifických bílkovin ve vzorku. V případě samotestování jde o vzorek ze slin či z výtěru z nosu. Zde následně látky v testu hledají přítomnost virových bílkovin, které by poukázaly na nákazu onemocněním COVID-19. Největší průkaznost mají antigenní testy ve chvíli, kdy je infekce na svém vrcholu, což zároveň znamená, že je i největší riziko dalšího šíření infekce na jiné lidi. Používání antigenních testů se tak v dnešní době velmi doporučuje především jako prevence před možným nakažením rizikových skupin obyvatel.

Pořiďte si balení o více kusech

Antigenní testy je dobré provádět čistě preventivně ve chvíli, kdy nepociťujete přímo silné příznaky onemocnění, ale chystáte se například na návštěvu za prarodiči. V rámci rodiny tak může být spotřeba testů poměrně vysoká, takže zvažte, jestli nekoupit rovnou celé balení, kde najdete 10 či 20 testů. Cenově vychází jeden test levněji a budete mít vystaráno na delší dobu, protože především v zimním období, kdy řádí i klasická chřipka a nachlazení, je velmi jednoduché pozorovat některý z příznaků nákazy koronavirem a mít tak podezření na nákazu.

Jak vybrat dobrý antigenní test?

Kvalitní antigenní test by měl být potřebnou certifikaci. Snažte se vybírat pouze takové testy, které to splňují. Nejčastěji je nakoupíte přímo v lékárně či ve specializovaných prodejnách s lékárnickým sortimentem. Takové obchody snadno najdete i na internetu, takže pro testy nemusíte nikam chodit, ale můžete si je nechat poslat rovnou na adresu, což značně šetří čas i starosti.

reklama: