www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 02/27/2020 - 12:35

Ne, není potřeba brát do ruky hadr a čistit počítač. Pro ty zkušenější dodáme, že nemáme na mysli ani čištění hardwaru od prachu. Tentokrát se budeme bavit o softwarovém čištění, tedy o vymazání nepotřebných souborů, programů, záznamů v registrech apod.

Každý počítač či notebook se časem začne zpomalovat. Ty, na kterých běží operační systém Windows, ještě poněkud rychleji než některé jiné. Proto však na Windows existují čisticí programy. Jedním z nich je i CCleaner, o němž jste možná už slyšeli. Jde nejspíš o nejznámější program tohoto druhu.

Zbavte se nepotřebných souborů, co vám jen zabírají místo

Věděli jste, že skoro každý program si ukládá nějaké své pomocné soubory? Zapisuje si do nich například historii toho, co jste v programu provedli, nebo všechny volby, jež jste si nastavili. A je toho ještě mnohem více. Pak nějaký program odinstalujete a všechny ty soubory vám v počítači zůstanou. Tohle se děje dnes a denně a vy se pak nestačíte divit, proč vám počítač běží tak pomalu a z jakého důvodu notebook hlásí nedostatek místa, když v něm vlastně dohromady nic nemáte.

Máte, jen o tom nevíte. Co všechno zabírá místo ve vašem počítači, vám prozradí program CCleaner. Stáhnete ho úplně zdarma například z Sosej.cz – programy a hry ke stažení. Tam ho mají ke stažení i v češtině, takže neznalost angličtiny nebude překážkou. Použití je nicméně tak jednoduché, že byste ho zvládli i bez překladu. Program stáhnete, nainstalujete, spustíte a zmáčknete tlačítko Spustit. Bude to chvíli trvat a na konci vám CCleaner oznámí, jaké zbytečné soubory ve vašem počítači našel a kolik místa dokáže uvolnit.

Čištění opakujte pravidelně

Program CCleaner si v počítači určitě nechte. Jednorázové vyčištění nevystačí, programy si budou své pomocné soubory hromadit dál a dál, ideálně byste měli notebook či počítač čistit zhruba jednou za měsíc. Nic vás to nestojí a prodloužíte tím životnost svého notebooku. Tak hurá do toho, klikněte na CCleaner ke stažení a zrychlete svůj notebook či počítač!

reklama: