www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, So, 06/22/2019 - 15:36

Specifickou skupinou mezi zbraněmi jsou vzduchovky, které v České republice spadají do kategorie D. Znamená to tedy, že pokud si chcete pořídit vzduchovku, nepotřebujete k tomu zbrojní průkaz, jako je tomu u jiných střelných zbraní. Vzduchovky se využívají především k rekreační a sportovní střelbě, ale hodně i při lovení zvěře. V následujících řádcích vám představíme jednotlivé druhy vzduchovek.

Vzduchovky jako takové se rozdělují podle různých kritérií, přičemž jednou z možností je členit je podle systému tvoření tlaku.

Pružinové vzduchovky

Jak už samotný název napovídá, pružinová vzduchovka disponuje pružinou. Pokud střílíte z tohoto typu zbraně, je nezbytné naučit se pracovat také s pístem. Pružinové vzduchovky představují jednu z nejlevnějších alternativ a doporučují se především začátečníkům, kteří si nepotrpí na moderních způsobech nabíjení. Obrovskou výhodou je, že jakmile se vám pokazí píst, nemusíte se bát nákladné opravy. S trochou zručnosti si ho vyměníte za pár korun sami.

Pístové vzduchovky

Druhou variantou jsou pístové vzduchovky, které jsou vybaveny pístem naplněným speciálním plynem, a tím je nahrazena původní pružina. Co se případných oprav týče, jsou náročnější, protože výměna pístu stojí už několik tisíc korun. I samotné vzduchovky jsou mnohem dražší než tradiční pružinová verze.

Vzduchovky CO2

Za zmínku určitě stojí moderní provedení v podobě vzduchovky CO2. Zbraň disponuje bombičkou se stlačeným plynem. Po stlačení spouště se uvolní tlak z ventilu do hlavně. Střílení z CO2 vzduchovky je pohodlnější. Potěší vás také, že do zásobníku se vleze více nábojů. Počítejte však s tím, že za tento komfort si musíte i něco připlatit, neboť vzduchovky CO2 jsou mnohem dražší než předchozí dva druhy.

Jestliže hledáte značky, které na současném trhu se zbraněmi vynikají, potom vás nadchnou třeba vzduchovky Gamo. Jedná se o španělského výrobce. Oblíbené jsou i CO2 vzduchovky od německé značky Umarex. Pokud preferujete dobrý poměr cena-kvalita-výkon, sáhněte po turecké vzduchovce Hatsan.

reklama: