www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 03/30/2021 - 18:28

Máme pro vás několik tipů na jarní kousky, které byste měli ještě před prvním jarním dnem buď zkontrolovat ve stávajícím šatníku vašeho dítěte, nebo je rovnou včas pořídit. Aktuální doba sice nákupům příliš nepřeje, mnozí rodiče volí vyčkávací strategii a doufají v otevření obchodů, nicméně e-shopy jsou stále v provozu a často nabízejí mnohem pohodlnější a levnější nákup.

Jarní bunda

Dívčí jarní bundy jsou preferovaným kouskem v holčičích šatnících, protože je opravdu z čeho vybírat. Nabízí se různé materiály, střihy i barvy. U chlapců to není jiné, protože ti zase ocení, když mohou neforemné a nepohodlné zimní bundy vyměnit za jejich jarní varianty, v nichž se mnohem lépe pohybuje a hraje.

Skvělou zprávou je, že se dnes s designem potkává také funkčnost. Díky tomu může třeba i dívčí funkční softshellová bunda působit elegantně a být vhodná do školy či školky. Výrobci pravidelně představují softshellové látky v krásných barvách a se širokým spektrem potisků a vzorů. Je tedy z čeho vybírat.

Odolné kalhoty

Hned po výběru bundy byste se měli zaměřit na výběr kalhot vhodných na jarní výlety a delší pobyt venku. I tady je skvělou volbou softshell nebo také zateplená teplákovina. Chlapecké softshellové kalhoty se vyrábí v mnohých variantách a barvách, kalhot ve vyloženě dívčích barvách je možná trošku méně, ale určitě vyberete.

Kvalitní mikina

Střední vrstva se na jaře dost často promění i ve vrstvu svrchní, takže by měla mít vysokou kvalitu. Co se mikin týče, ideální volbou je fleece, alternativou může být třeba vlněný svetr. Volte raději propínací střihy, dítěti se snadno oblékají, a ještě jej můžete v případě velkého tepla jednoduše rozepnout. Pokud budete váhat s velikostí, větší je lepší, než menší, protože je důležité zajistit teplo v oblasti ledvin a kolem zápěstí. Poohlédněte se také po mikinách se stojáčkem u krku, abyste už nemuseli řešit žádné zbytečné šátky či nepohodlné šály.

Trička s krátkým i dlouhým rukávem

Zkontrolujte dostatek triček s krátkým a dlouhým rukávem v odpovídající velikosti. Dost možná dítě z některých loňských kousků už vyrostlo a v krátkém tričku se mu budou nepříjemně odhalovat ledviny a bedra, což na jaře opravdu není ideální. Při nákupu se soustřeďte na přírodní materiály, které jsou schopné hřát i v případě, že jsou vlhké.

Tenká čepice

I na jaře ještě děti často využijí čepici. Měla by být ale tenká, z lehčího materiálu a spíše než před velkou zimou musí chránit proti často intenzivnímu jarnímu větru. V březnu pravděpodobně dítě využije ještě i tenké rukavice, zejména když například jezdí dlouho na kole či odrážedle nebo jen pobývá venku déle.

Ponožky jako základ

Ověřte v šatníku svých dětí také dostatek ponožek v odpovídající velikosti a střihu. Na první jarní dny se rozhodně nehodí nízké a tenké ponožky. Naopak často ještě využijete ponožky zimní, abyste tak vybalancovali fakt, že už dítě venku běhá v teniskách či jiné jarní obuvi.

 

reklama: