www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 12/06/2021 - 08:45

Cukrovinek je dnes celá řada. Chcete překvapit své dítě něčím originálním? Sladkostí, na kterou nezapomene? Kupte si jedlý papír. Můžete s ním totiž doslova čarovat. S jeho pomocí vytvoříte z každého dortu doslova umělecké dílo. Nevadí, že nemáte cukrářské zkušenosti či estetické cítění. Sladkost s včelkou Májou, Mášou či Spidermanem nadchne každého.

Co je jedlý papír?

Jak se s jedlým papírem pracuje? A jak vlastně chutná? Jde v podstatě o velmi tenkou oplatku s natištěným obrázkem, chuť můžeme přirovnat k lázeňským oplatkám. Jedlý papír se vyrábí z cukru, mouky, škrobů (což může být kukuřice, rýže či brambory). Oplatku je zapotřebí uchovávat v suchu, aby se nepolámala, jinak je manipulace s ní nenáročná. Fondánový papír zdobí různé obrázky, například filmové studio Walt Disney dává licence k obrázkům a hlídá si kvalitu. Kupte proto výhradně licenční obrázky s originálním potiskem přímo od výrobce, máte tak jistotu prvotřídní kvality.

Jak se lepí fondánový papír?

Tisk na fondánový lis se provádí za pomocí speciálních tiskáren. Ty jsou přísně atestovány pro manipulaci s potravinami. Používají se zdravotně nezávadné potravinářské barvy, jako jsou dnes moderní AZO free barviva. Jak se pracuje s jedlým papírem? Je to snadné. Tužkou si nejprve na spodní straně tohoto papíru vyznačte úpravy. Poté jej dle potřeby nastříhejte. Až budete mít připravený dort, vezměte například Modecor gel, s nímž jedlý papír pomažete a nalepíte jej na cukrovinku. Potřete jednoduše spodní stranu jedlého papíru (tu nepomalovanou) gelem a následně opatrně nalepte na připravený dort. Pokud nejste tolik zruční, postupujte opatrně, nalepujte papír po malých částech, nikam nespěchejte. Jedlý papír přitiskněte na povrch dortu a znovu potřete gelem. Tímto zvýrazníte barvy a zároveň fondánový lis zafixujete. Následně lze papír ještě zatížit krémem či sladkými aplikacemi (ozdobné, čokoládové prvky, badyány, jedlé perly apod.). Vaší fantazii se meze nekladou. Uvidíte, že s jedlým papírem vykouzlíte dort jako z prvotřídní cukrárny.

reklama: