www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 11/10/2022 - 12:42

Ať už pracujete se sypkými nebo tekutými materiály, vždy je potřeba z nich odstranit možné kovové magnetické částice, které by později mohly napáchat nemalé škody na výrobní technologii. Magnetické separátory nacházejí využití v širokém spektru průmyslové výroby od potravinářského průmyslu, až po těžký strojní průmysl.

Kdo je největší výrobce?

 

Firma MAGSY se výrobě, konstrukci i instalaci magnetických separátorů věnuje již přes 20 let, takže se můžete spolehnout, že roky zkušeností se odráží v precizní práci, o čemž svědčí i stovky spokojených zákazníků. Pojďme se nyní podívat na to, jak konkrétně magnetické separátory fungují.

Jak tekutiny, tak sypké látky jsou mnohy znečištěny drobnými kovovými částicemi, které nemusíme ani postřehnout okem, ale i tyto částečky mohou napáchat spousty škod, které mohou přijít na nemalé peníze. Proto je potřeba investovat do kvalitního magnetického separátoru, který dokáže čistit tak, že nedochází ke shrnutí nečistot do kapaliny proudem tekutiny.

Pro sypké směsi se nejčastěji používají typy deskových nebo rotačních separátorů, které jsou vyrobeny se silnými feritovými nebo nejsilnějšími magnety na světě, neodymovými magnety. Toto zařízení se umístí nad pásový dopravník a začíná pracovat, poté se ručně nebo automaticky separátor od kovových částic očistí. U bubnových neboli rotačních separátorů lze ještě docílit úplné dokonalosti, protože zde lze od sebe oddělit navzájem nemagnetické a magnetické kovové materiály.

Podle individuálních potřeb zákazníka, lze sestavit kompletní třídící linku. Zákazník zadá požadavek na různé druhy magnetického a nemagnetického materiálu nebo kovových součástí a příměsí, podle různých parametrů jako je velikost a druh materiálu.

Separátory jsou nedílnou součástí všech výrobních a průmyslových procesů, neobejde se bez nich prakticky žádná výroba. Separace nepotřebných a i nebezpečných kovových částic je alfou a omegou, proto je nutné pořídit si co možná nejkvalitnější separátor.

Kvalitu, spolehlivost, jednoduchou instalaci vám může zaručit jedině firma s perfektními recenzemi, zkušenostmi a spokojenými zákazníky po celém světe.

A to je firma Magsy, která se výrobou separátorů zabývá přes 20 let.

Velkou výhodou je, že velké množství položek, je skladem a mohou se okamžitě expedovat.

Ale i přes možnost okamžitého odběru ze skladových zásob se 90% zakázek vyrábí na míru.

Důvod je jednoduchý, většina zákazníků má specifické požadavky a je potřeba tvořit vše na míru od výkresu až po výrobu. Přesto všechno, díky našim letitým zkušenostem, průměrná doba vyhotovení separátoru na míru je u firmy Magsy v průměru jen 3 měsíce, i proto se řadí mezi lídry v celé Evropě.

Pokud se rozhodnete pro náš separátor, nekoupíte si pouze stroj, ale také odbornou instalaci, pomoc s výběrem a následný servis, který vám zaručí, že vaše výroba bude bezproblémová.

 


Foto zdroj: magneticke-separatory.cz

reklama: