www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Ne, 01/17/2021 - 11:44

Zimy, za kterých se dalo lyžovat a bobovat i v nížinách, už dávno nejsou. Kdo však chce, ten se může vydat za sněhem do hor. I při zavřených sjezdovkách to stále má smysl, na běžky se totiž může. Když si naplánujete dostatečně dlouhou a zajímavou trasu, třeba se vám podaří zbavit se davů dalších nadšených běžkařů. Ale kam se vydat?

Pokud nemáte své oblíbené místo, na nějž jezdíte tradičně, nebo prostě chcete vyzkoušet něco nového, nejdříve prostudujte online webkamery.

Jak je momentálně v Peci? Jako ve Snowboarďácích

Chcete si připadat jako v legendárních Snowboarďácích? Vezměte snowboard nebo lyže a vydejte se do Špindlerova Mlýna či Pece pod Sněžkou. V obou těchto vyhlášených lyžařských střediscích se film natáčel. A jak vás přesvědčí webkamery Krkonoše, sněhu tam je úplně stejně jako tehdy ve filmu. A že je ten film už hodně starý, pochází z roku 2004! Kolik je sněhu v nižších polohách, napoví kamery Truntov.

V Jeseníkách zažijete zasněženou pohádku

Pokud si potrpíte na krásné zasněžené výhledy, doporučujeme Jeseníky. Vydejte se nějakou běžeckou trasou kolem Pradědu a z té zasněžené krásy vám bude přecházet zrak. Na Švýcárně mají výdejní okénko, takže se po cestě můžete zahřát. Nejdříve se ale mrkněte na webkamery Jeseníky, konkrétně třeba na tu, co je přímo na Pradědu, a nalaďte se na zasněženou atmosféru. Podívejte se i na kamery Šumperk, tedy v samotné živé bráně Jeseníků.

Zapomenout nesmíme na legendární Pustevny

Máte-li to blíže na Moravu, vydejte se do Beskyd. Pustevny jsou také pod sněhem a dobrodruhům můžeme za hezkého počasí doporučit výšlap na Lysou horu. Jak to na ní aktuálně vypadá, a jestli se vyplatí tam jít, vám napoví webkamery Beskydy. Kamery Nový Jičín vám poodhalí, co se děje přímo v Pustevnách.

Samozřejmě se můžete vydat i do Jizerských hor, Lužických hor, Krušných hor nebo jiné části naší krásné země. Ve vyšších polohách sníh je. A jestli si nejste sněhem na konkrétním místě jistí, podívejte se na WebKamera.cz. Tam najdete webkamery z celého Česka.

reklama: