www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Pá, 07/12/2019 - 22:06

Svět internetu otevřel možnosti pracovat mimo kancelář. Stačí počítač a vaše pracoviště může být třeba u bazénu nebo v kavárně. Jaká jsou ideální místa pro práci a co vám mohou nabídnout?

Práce z kanceláře

Určitě oblíbené místo pro práci. Máte možnost se tu pekelně soustředit a nejste rozptylováni nikým jiným než případnými kolegy. Máte k dispozici veškeré vybavení potřebné k práci (většinou jen počítač), vaši oblíbenou židli a pracovní stůl. Navíc, když vyjdete z kanceláře, vaše práce je ukončena. Tedy alespoň psychologicky. Doma pak máte volnou hlavu. Až sem to zní skvěle, nicméně negativa mohou být velký nájem a stereotyp bez možnosti komunikovat s kolegy (pokud nemáte sdílenou kancelář) nebo dalšími lidmi.

Práce z domu

Pokud máte doma místnost, kterou si můžete dovolit využít pouze jako kancelář, může to být skvělé. Nicméně je potřeba si toto místo vymezit a nepracovat nikde jinde v bytě, např. v ložnici. Pracujte výhradně v místnosti, kterou jste ti vybrali jako pracovnu, nikde jinde. Neplatíte nájem, neztrácíte čas převlékáním a přejezdy. A to, že jste kousek od ledničky, je také super! Negativně ale může působit to, že vás v bytě může někdo nebo něco neustále rozptylovat. Máte tendence odbíhat k jiným činnostem a práce tím trpí.

Práce z kavárny

Téměř všechny kavárny mají k dispozici připojení k wifi zdarma. Sednete si ke kávě, v inspirativním prostředí a můžete se zde i setkávat s klienty. Například některé kavárny v Brně k práci vysloveně lákají - některé navíc umožňují i prostor pro práci určený.

V kavárně většinou hraje jen tichá hudba a jste obklopeni lidmi. Nemusíte se trápit nádobím, úklidem nebo vařením kávy. Na druhou stranu – kancelář to rozhodně není. Žádná tiskárna, papíry, tužky ani případné knihy nebo možnost se poradit s kolegou vedle. Nevýhodou může být i to, že za občerstvení a kávičky v kavárně můžete zaplatit poměrně dost peněz.

Práce z MHD

Trochu netradiční, ale i ve vozech hromadné dopravy můžete pracovat. V Brně je například téměř v každém voze volná wifi. Během cestování můžete k práci využít tzv. ztrátový čas, tedy zajímavou možnost, jak pracovat v čase, kdy normálně sedíte a koukáte před sebe. V jakémkoliv počasí stačí jen koupit jízdenku a jede se.

Práce z veřejných prostranství

Parky a náměstí – ideální místa, odkud se dá většinou připojit k wifi. Pěkně na sluníčku a s pohledem do zeleně parku můžete zvolnit agresivní pracovní tempo. Navíc – nemusíte nutně sedět, ale třeba ležet, nebo se při telefonického hovoru procházet. Navíc nemusíte za nic platit a kavárna je většinou blízko, kdyby se počasí zbláznilo.

reklama: