www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 03/23/2021 - 08:42

Spousta lidí si stále myslí, že pro shození pár kil je potřeba hladovět a několikrát týdně dřít v posilovně. Není to pravda. Postačí, když přidáte lehký pohyb, třeba chůzi, a upravíte svůj jídelníček. Hladovět není nutné, a dokonce se ani nemusíte vzdávat sladkých pokrmů.

Chcete něco dělat se svou postavou, nebo vám výpočet BMI prozradil, že máte nadváhu? Na BMI kalkulačku tak úplně nespoléhejte, dejte hlavně na svůj pocit. Jde především o to, abyste se vy ve svém těle cítili dobře.

Proč BMI není dokonalý ukazatel

Klasický výpočet BMI počítá pouze poměr vaší váhy k výšce. Toto číslo není vždy úplně směrodatné. Funguje pro průměrného člověka, nicméně do kolonky „nadváha“ může snadno spadnout i sportovec, který má trochu více svalů. Klasické BMI totiž vůbec nebere v úvahu, jestli je vaše hmotnost tvořená tukem, nebo svaly.

O něco lepší výsledky nabízí kalkulačky BMI, které se vás ptají i na věk a obvod pasu či boků. Přesto se stále jedná pouze o číslo a je třeba ho správně interpretovat.

Čas na dietu. Ketodietu!

Ať už je vaším důvodem pro hubnutí výsledek BMI, či nespokojenost s postavou, budete muset změnit svůj jídelníček. Zapomeňte na drastické diety. Je nezbytné jíst vyváženě a nezapomínat ani na bílkoviny, jak velí keto dieta.

Problémem spousty diet je, že při hubnutí ztrácíte také svaly. To je samozřejmě nežádoucí, vy chcete zhubnout tuky. Různé typy ketodiet se tedy zaměřují právě na udržení svalové hmoty.

Najezte se do syta a správně

Mix keto diet je důkazem, že dieta nemusí být omezující a drastická. Můžete si dát vafle s čokoládovým tvarohem, kuřecí prsa se žampióny a fazolovými lusky nebo proteinové těstoviny se špenátovou omáčkou. Klíčové je snížit příjem sacharidů a doplňovat dostatek kvalitních bílkovin.

Keto diet (neboli proteinových diet) je na trhu celá řada, tu správnou je třeba vybrat podle konkrétního metabolismu. Hubnutí je vždycky individuální záležitost, na každého funguje něco trochu jiného. Nebojte se experimentovat, i vy brzy najdete správnou cestu.

Vyberte si z ketodiet receptů:

Keto dieta recept

reklama: