www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 12/27/2021 - 09:03

Zatímco v minulosti náramkové hodinky ukazovaly pouze přesný čas, ty současné patří mezi chytrá příslušenství, jež zvládnou daleko více. Pokud hodláte zlepšit svoji fyzickou kondici a pravidelně sledovat své sportovní pokroky, pak chytré hodinky jsou pro vás ideální. Není ale lepší volbou sporttester?

Co všechno zvládnou chytré hodinky?

Používáte smartphone i na sport? Jistě oceníte výhodu chytrých hodinek, které fungují společně s mobilem, s nímž jsou propojené přes Bluetooth prostřednictvím aplikace a operačního systému v hodinkách. Snadno tak na hodinkách zobrazíte mobilní notifikace na zprávy, e-maily i SMS a budete mít dokonalý přehled o tom, kdo s vámi na dálku komunikuje. Ale to není všechno.

Chytré hodinky vám pomohou také monitorovat vaši fyzickou aktivitu, ať už se týká běhu, plavání, chůze i jízdy na kole. Zjistíte, kolik máte na svém kontě kilometrů, spálených kalorií nebo v jakých hodnotách se nachází vaše tepová frekvence. Některé modely chytrých hodinek zvládnou také bezkontaktní platby či poslech hudby. Mohou být ale i elegantním doplňkem do zaměstnání, z něhož si po práci odskočíte do posilovny.

Co umí sporttester?

Oproti chytrým hodinkám je sporttester méně vybaveným zařízením. S jeho pomocí sledujete spotřebované kalorie, uběhlé kilometry i tepovou frekvenci a podrobnou statistiku o svém fyzickém výkonu. Také on musí být spárovaný se smartphonem skrz Bluetooth.

Vybrat si raději chytré hodinky, nebo sporttester?

Při volbě mezi sporttesterem a chytrými hodinkami byste měli mít přehled o tom, k čemu zařízení nejvíce využijete. Pokud vyloženě jen pro sport, pak volte mezi sporttestery. Jestliže ale chcete mít kompletní hodinky na fyzickou aktivitu a zároveň praktického pomocníka, který zvládne více než jen ukazovat čas a měřit tepovou frekvenci, pak si vyberte chytré hodinky. Nespornou výhodou sporttesteru je jeho menší finanční náročnost při pořízení. Hodinky by vás přišly na více peněz.

reklama: