www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 10/04/2021 - 19:06

Abyste vypadali skutečně skvěle, nebudete potřebovat pouze oblečení kopírující nejnovější trendy, ale také musíte mít zdravou pleť a v neposlední řadě i vlasy. Ty však dostávají v městském prostředí dost zabrat.

Proto je vhodné mít doma vhodné prostředky, které vám pomohou dodat jim lesk a svěžest. Hodně pomůže dodržovat i pár základních zásad.

Čím delší vlasy, tím více starostí

Dlouhé vlasy jsou mnohem více náchylnější k poškození než krátký vojenský porost. Tělo totiž musí vyživovat mnohem větší plochu, což někdy bývá problém.

Eliminovat všechny neduhy, jež mohou vlasy postihnout, je náročné a nemusí vám pomoci ani sebelepší přípravky. Kvalitu své kštice však můžete ovlivnit více způsoby. Stačí jen dodržovat několik základních pravidel.

Pozor na horkou vodu

Vlasy si nikdy nemyjte horkou vodou. Nejen, že jim to ubližuje, ovšem můžete se i popálit. Ideální je k tomuto účelu použít vlažnou vodu.

Fénování může škodit

Pokud si rádi fénujete vlasy, máme pro vás nepříjemnou zprávu. Můžete jim tím škodit. Nebojte se ovšem, že byste odteď museli čekat, až vám uschnou přirozeně nebo si je ničit ručníkem. Stačí jen zmírnit intenzitu horkého vzduchu na fénu. V případě, že to váš model neumožňuje, stačí prostě jen fén oddálit na vzdálenost zhruba patnácti centimetrů.

Moc se nestresovat

Stres likviduje nejen duševní pohodu, ale dokáže negativním způsobem ovlivňovat mimo jiné i kvalitu vlasů. Čím více v klidu budete, tím méně problémů budete mít se svou hřívou.

Mějte kvalitní kadeřnické potřeby

Na kvalitě vlasů se mohou podepsat i kadeřnické potřeby. Je rozhodně vhodnější koupit osvědčené produkty než zbytečně riskovat. Můžete dokonce sáhnout po výrobcích určených převážně do profesionálních provozoven. Jsou sice obvykle o něco dražší, nicméně většinou bývají i účinnější.

Mezi kadeřnické potřeby však nepatří pouze šampóny a balzámy, ale i hřebeny, kartáče či zastřihovače. Ani jedno by vám doma nemělo chybět. Nemusí se jednat o nejlepší výrobky na trhu, nicméně by mělo jít alespoň o dostatečně kvalitní produkty, které vaše vlasy nepoškodí.

reklama: