www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, So, 05/02/2020 - 22:58

Možná jste se už dočetli, že v České republice vzrostl prodej luků, kuší, vzduchovek a dalších volně dostupných zbraní i sportovního vybavení. V období krize tomu tak bývá vždy, v tomto případě ovšem zdaleka nejde jen o prostředky osobní ochrany. Mnoho lidí totiž začalo přemýšlet o tom, jaký koníček lze provozovat v přírodě, na venkovním sportovišti i doma na zahradě - třeba si i zasoutěžit, ale v bezpečné vzdálenosti od ostatních. Střelba z luku a kuše splňuje podmínky do puntíku.

Zábava pro dospělé i pro děti

Střílet z luku nebo kuše, to je sen každého dítěte, které miluje dobrodružství indiánů, pirátů, a nakonec i tu naši pohádku O Popelce. Můžete jim tu radost dopřát, tyto sportovní pomůcky se totiž vyrábí v různé síle a velikosti úměrně vzrůstu a věku uživatele. Za zbraně jsou ostatně považovány pouze modely s napínací silou nad 150 N (33,7 lbs). Ty jsou určeny těm, kteří už dovršili 18 let. Pro děti jsou doporučovány luky o síle do 20 lbs. Při výběru je pak nutné zohlednit i délku nátahu, tedy vzdálenost od konečků prstů předpažené ruky po bradu.

A co terč?

Zapomeňte na to, že byste si jej prostě namalovali nebo pověsili na stěnu kůlny. Pro střelbu z luku jsou nejlepší slaměné terčovnice, které umístíte do zahrady či na louku. Ty kvalitnější, co se jen tak nerozstřílí, vás budou stát okolo tisícovky. Pokud už jste vydali finance za luk a nechcete utrácet další, je možné si terčovnici vyrobit, jde ovšem o dlouhý proces, na který budete potřebovat hodně dlouhých stébel slámy. V nejhorším případě vám na zkoušku postačí i balík sena, aspoň než zjistíte, zda se lukostřelbě chcete věnovat i nadále. Chtějí si vaše ratolesti hrát na lovce? Pořiďte jim terče s 3D modely zvířat.

Tak hurá na to!

Na sportovní luky a kuše nepotřebujete pas, takže si je bez problémů koupíte v jakémkoli specializovaném obchodě. My doporučujeme kouknout do e-shopu Kentaurzbrane.cz, kde objednáte kvalitní vybavení z bezpečí domova, aniž byste museli kamkoli chodit. Kontaktujete-li prodejce online nebo přes telefon, s výběrem vám rádi poradí. Pro začátečníky zde mají lukostřelecké soupravy, které vás kompletně vybaví na zahájení nového koníčku.

reklama: