www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 05/04/2021 - 18:11
216 magnetických kuliček mezi prsty – co se stane? Buď z nich vznikne nesouměrná hrouda malých magnetů, anebo pěkné dvou i trojrozměrné objekty. Pokud se je naučíte skládat. Má to totiž řadu výhod. Uvolníte si mysl, posílíte prsty i kreativitu. Jak magnetické kuličky NeoCube a magnetická stavebnice vypadá? Podívejte se v článku.
Neodymové magnety jsou běžně sehnatelné nejsilnější magnety současnosti. Mají velkou magnetickou sílu, udrží mnohonásobek své hmotnosti. Jedním z typů jsou neodymové magnetky, na jejichž základě je postavená magnetická stavebnice – magnetické kuličky NeoCube. Obsahuje 216 pětimilimetrových kuliček. Co se z nich dá poskládat?

2D tvary a objekty z magnetických kuliček

Kuličkové neodymové magnety můžete skládat jen vedle sebe a sestavit dvojrozměrné placaté tvary, například hvězdice, čtverce, trojúhelníky, ornamenty.
Pokud ale na sebe tyto tvary začnete vrstvit, vzniknou z nich trojrozměrné objekty – kvádry, jehlany, kostky, koule i složitější modely zvířátek či běžných věcí.

Začněte řetízkem, páskem

Jak začít skládat z magnetických kuliček? Začněte řetízkem. Klaďte jednu magnetickou kuličku za druhou, budou u sebe hezky držet. Pokud spojíte více řetízků vedle sebe, vznikne pásek. Když má pásek třeba 6 × 6 kuliček, je z něj čtverec.

Jak sestavit magnetickou kostku? Vrstvěte čtverce

Když si magnetický hlavolam NeoCube koupíte, je složený do hezké kostky. Jestliže kuličky rozložíte, jen stěží je budete zase skládat do kostky. Jak na to?
Nápověda zní: vrstvěte čtverce. Už jsme zmiňovali, že můžete složit třeba čtverec 6 × 6 kuliček. To je základ. Složte jich takových 6 a pokuste se naskládat na sebe.
Pokud u sebe kuličky nechtějí držet, zkuste je pootočit, aby k sobě lépe „pasovaly“. Věříme, že se vám kostku brzy složit podaří. Podívejte se také,
jak z magnetických kuliček složit velkou kouli nebo jak poskládat magnetickou stavebnici do tvaru kočky.

Vyberte si barvu magnetické stavebnice

Základní magnetická stavebnice NeoCube Original obsahuje stříbrné magnetické kuličky. Ale můžete si pořídit i různě barevné, černé, obsahující pozlacené kuličkové magnety nebo vícebarevnou magnetickou stavebnici. Všechny možné barvy pořídíte na e-shopu Unimagnet.cz

reklama: