www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 05/15/2019 - 11:56

Organizace provozu skladu není jednoduchá. Nezbytní samozřejmě jsou schopní vedoucí pracovníci a tým řádně proškolených skladníků, ale bez moderní manipulační techniky je zajištění plynulého provozu v podstatě nemožné.

5 pomocníků, kteří jsou v logistice nezbytní

1. Paletový vozík

Drtivá většina zboží a dalšího materiálu se dnes přepravuje i skladuje na paletách. A zejména v případech, kdy potřebujeme celou paletu dopravit na prodejnu a následně vyrovnat zboží do regálů, třeba i za plného provozu, potřebujeme paletový vozík. Jeho výhodou je, že se jedná o čistě mechanické zařízení s jednoduchou obsluhou. Na druhou stranu ho můžeme používat jen na rovném a dostatečně pevném povrchu.

2. Vysokozdvižný vozík

K manipulaci s materiálem a jeho stohování do regálů slouží vysokozdvižný vozík. Vyrábějí se jak se spalovacím motorem, tak i s elektromotorem.

Dieslové, benzínové nebo LPG vysokozdvižné vozíky jsou vhodné i pro použití v náročnějším terénu. Zvládnou totiž i nezpevněný nebo výrazněji zvlněný povrch. Jelikož ale jejich motor produkuje zplodiny, nehodí se pro použití v uzavřených prostorách.

Elektrické vysokozdvižné vozíky jsou tiché, energeticky úsporné a jejich provoz je nezávadný. Využijeme je zejména v interiéru.

3. Skladový retrak

Rektraky oceníme, když potřebujeme umisťovat skladované zboží ve velkých výškách. Využití najdou ve velkoobchodech, skladech a dalších provozech.

4. Ruční vysokozdvižné vozíky

V menších provozech a stísněnějších prostorách nám s ukládáním palet do regálů pomohou ruční vysokozdvižné vozíky.

5. Rudl

Rudl slouží k přepravě krabic, rozměrnějších elektrospotřebičů i přepravek s lahvemi. Je nezbytným pomocníkem pro opravny, dílny, výrobny i restaurace.

Kde pořídit kvalitní manipulační techniku?

Ověřený dodavatel manipulační techniky je firma Semat HB z Havlíčkova Brodu. Pořídíme u ní i náhradní díly. A navíc zajišťuje kvalitní servis.

reklama: